Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’ya Evlilik Ormanı Geliyor

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nu makamında ziyaret eden TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Sevgi Günel ve Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ahmet Muhtar Köse Yalova’ya Hatıra ormanı kurulması

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nu makamında ziyaret eden TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Sevgi Günel ve Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ahmet Muhtar Köse Yalova’ya Hatıra ormanı kurulması için talepte bulundu.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu “Yalova’nın turizm ve sanayi yatırımlarına ne kadar ihtiyacı varsa yeşile ve ormana da o derece ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz.” dedi.

Çevreyi korumak için insanların ufak yaşlardan itibaren bilinçlendirilmesi gerektiğine inandığını söyleyen Başkan Binicioğlu,“Yalova Belediyesi olarak Çevre Temsil Kurulu vasıtasıyla okullarda öğrencilere çevre bilincini aşılamak için konferanslar düzenliyoruz. Ayrıca Yalova’da bir “Evlilik Ormanı” geliştirerek yeni evlenen çiftlerin buralara fidanlar dikip evliliklerini ölümsüzleştirmelerini istedik.” dedi.

Aralık ayı meclis toplantılarına yetiştirecekleri teklifle, 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren yeni evlenecek çiftlere Evlilik Ormanı’na ağaç dikme mecburiyeti getireceklerini söyleyen Başkan Binicioğlu, “Evlilik Ormanı’na fidan diken ve oradan alacakları sertifikayı bize getiren çiftlerin nikah işlemlerini başlatacağız. İnanıyorum ki böylece hem yeşiline sahip çıkan Yalovalı hem de yeşil bir Yalova hayalimiz gerçekleşmiş olacak. Önümüzdeki günlerde Yalova’ya Kent Ormanı kurarak halkımızın bu ormandan yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.