Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Valiliği’ne “Sıfır Atık Belgesi”

Yalova Valiliği’de sıfır atık belgesi alan kurumlar arasına girdi. Belge Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz tarafından Yalova Valisi Muammer Erol’a takdim edildi.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2021 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Valiliği’ne “Sıfır Atık Belgesi”

Kamu kurum ve kuruluşlarına da sıfır atık belgesi alma zorunluluğu getirildi. Bu kapsamda belirlenen kriterleri yerine getiren kurumlara Sıfır Atık Belgesi verilmeye devam ediliyor. Yalova Valiliği de bu kriterleri başarıyla tamamlayarak belgesini aldı. Sıfır Atık Belgesi Yalova Valiliği’nde düzenlenen törenle teslim edildi. Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz belgeyi Yalova Valisi Muammer Erol’a makamında teslim ederek gerekli çalışmaları başarıyla tamamladıklarından dolayı teşekkür etti. Süreçle ilgili bir açıklamada bulunan Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz kamuoyu ile şu bilgileri paylaştı, “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Bakanlığımızca Sıfır Atık Projesi başlatılmış olup ‘Sıfır Atık Projesi’ ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi,  atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması hedeflenmiştir.

12.07.2019 tarih ve 30829 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ kapsamında Kamu Kurumlarının yanında Belediyeler, OSB'ler, eğitim kurumları, sağlık tesisleri, sanayi kuruluşları, AVM, Otogarlar, konaklama tesisleri, akaryakıt istasyonları, iş merkezleri ve ticari plazalar, 300 ve üzeri konuta sahip sitelerin de Sıfır Atık Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.  Valiliğimizce hazırlanan İlimiz Sıfır Atık Yönetim Planı kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ile İlimizde Sıfır Atık Belgesi alan kurum, kuruluş ve işletmelerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Bu kapsamda, Valiliğimiz Hizmet Binasına düzenlenen törenle Sıfır Atık sayın Valimiz Muammer Erol'a makamında takdim edilmiştir”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.