Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi Rektörü’nden Açıklama

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil ile yaşanan tartışma ile ilgili konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2019 12:48
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Üniversitesi Rektörü’nden Açıklama

Cebeci, “Bu görüntü kırpılarak verilmiş. 10 saniye önü ve sonunu da gösterseler neden böyle konuştuğumu görecekler” dedi. Cebeci kendisine karşı bir algı operasyonu yapıldığını dile getirdi.

 Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, üniversitede öğrencilerin de katıldığı bir toplantıda İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil’i salondan çıkartmış ve bu anda telefonla çekilen bir video ise internete düşmüştü. Rektör Cebeci bu video ile kendisine yönelik bir algı operasyonu yapılmak istendiğini dile getirdi. Rektör Cebeci, “Ben öğrencilerimizi aktif hale getirip faydalı hale getirmek için kulüp yöneticileri ve onların danışmanı olan hocaları konferans salonunda topladım. Onlara motivasyon vermek, hareket kazandırmak için konuşma yaptım. Çok da güzel bir toplantı oldu. Onlara buraya ünlü isimler getirin, bilim, fikir adamları, sporcu ve sanatçılar getirin dedim. Burası canlı bir bilim merkezi olarak ortaya çıksın. Bunları yaparsanız da sonuna kadar destekçileri olacağımızı söyledik. Bu konuşmanın ardından İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil söz aldı. Çok güzel bir ortam oluştuğundan ben hocanın beni destekler mahiyette bir şey konuşacağını umut ediyordum. Hoca, ‘Ben konuşmanızda saydım. 6 defa destek kelimesini kullandınız. Ama biz sizden bir araba istedik vermediniz’ dedi. Bende bu konuda bir yanlışlık olduğunu kendisine söyledim. Israr edince yanımdaki rektör yardımcısına konuyu sordum. Onlarda yazılı ve sözlü olarak bir taleplerinin olmadığını bana söylediler. Ben yeniden kendisine emin misiniz dekanla konuştunuz mu diye sorunca bana, ‘Uzatma vermediler’ diye cevap verdi. Bende polemiğe niyetli olduğunu görünce, ‘Sonra hallederiz siz mikrofonu yanınızdaki öğrenciye verin’ dedim. Mikrofonu vermeyip, ‘Öğrenciyi 10 dakika dinlediniz beni de dinlemek zorundasınız’ dedi. Ben, ‘O halde haddini bilerek konuş. Ya da lütfen dışarıya çık’ dedim. Videoda sadece benim tepkim alınmış. Oysa o videonun 10 saniye önü alınsa herkes durumu görecek. Kaldı ki 10 saniye sonrasında da bana hakaret var. Onlar verilmiş olsa bırakın kamuoyunun beni ayıplamasını, onu ayıplayacaklar. Bu görüntüyü kırpıp tamamen benim tepkimi vermişler. Bir rektör neden durup dururken haddini bil desin ki. Bunu iyi kullandılar. İnsanların onurunu ve haysiyetini dikkate almadan bir sürü insan da bize küfür ve hakaret etti. Kamu oyu karşısında bize karşı bir algı operasyonu yapıldı” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.