Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Türkiye’de İlk Oldu

Yalova, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı talimatı ile 81 ilde hazırlanmaya başlanan İl Afet Risk Azaltma Planı’nı (İRAP)ülke genelinde en hızlı hazırlayan il oldu.

Haber Giriş Tarihi: 17.09.2021 16:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Türkiye’de İlk Oldu

Bu nedenle Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Vali Yardımcısı Ercan Çiçek’in katılımı ile bir kutlama yemeği düzenlenerek pasta kesildi.

Yalova afet hazırlıkları anlamında bir ilke imza attı. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 2021 yılında tüm illere verdiği talimatla İl Afet Risk Azaltma Planı’nın hazırlanmasını istemişti. Bunun üzerine Yalova Valisi Muammer Erol’un talimatı ile AFAD Müdürü Doğan Tonçer ve ekibi çalışmalara başladı. Yalova’nın afetselliğini ve afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler olmadan yapılacak çalışmaları eylemler biçiminde gösteren bir plan hazırlandı. İlin olası afetlerde yol haritası niteliğini taşıyan İRAP, ildeki tehlikeleri, riskleri ve risk azaltma eylemlerini içeriyor.

Hazırlanan plan Yalova Valisi Muammer Erol’un imzası ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na gönderildi. Yalova bu planı en hızlı hazırlayan ve başkanlığa gönderen ilk il oldu. Planın hazırlanması ve en hızlı şekilde sunulmasını kutlamak amacıyla Uygulama Oteli’nde bir yemek düzenlendi. Yemeğe Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, AFAD Müdürü Doğan Tonçer ve planın hazırlanması sürecinde görev alan AFAD personelleri de katıldı. Planın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Erol hazırlanan pastayı da bizzat kesti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.