Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Platformu Taşocaklarına Karşı Durmaya Devam Ediyor

Yalova Platformu Taşocaklarına hayır demek amacıyla toplanan 4 bin 500 imzanın Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere gerekti tüm kurumlara ulaştırıldığını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 27.09.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Platformu Taşocaklarına Karşı Durmaya Devam Ediyor

Yalova Platformundan yapılan yazılı açıklamada taş ocaklarına karşı sürdürülen mücadelelerinin de kararlılıkla devam ettiği ve güçlendiği belirtildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi; "Yalova’ da bulunan taşocaklarına karşı Yalova Platformu olarak sürdürdüğümüz mücadelenin bir parçası olarak Temmuz ayında açmış olduğumuz imza kampanyası sonucunda toplamış olduğumuz 4.500 imza, gereğinin yapılması istemiyle başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere ilgili tüm kurumlara iletilmiştir.
Bu girişimimiz sonucunda Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’ nin başvuru çerçevesinde gereğinin yapılması için dosyayı ilettiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yalova Platformu’ nun başvurusunda yer alan hususların yerinde incelenmesi ve inceleme sonucunda elde edilen bilgi ve belgelerin Çevre Kanunu ve ilgili yönetmelikler kapsamında değerlendirilerek gerekli işlemlerin yapılması talebiyle ilgili kurumlara talimat vermiştir.
Bu noktada, taşocaklarına karşı sürdürdüğümüz mücadelemizi, kamuoyunun en geniş katılımını sağlayarak güçlendirmek için, Paşakent mahallesi sakinlerinin düzenlemiş olduğu 'Taşocağını İstemiyoruz' mitingine Yalova Platformu olarak destek veriyor ve herkesi 28 Eylül Pazar günü saat 13.30 da Paşakent mahallesinde yapılacak olan bu mitinge katılmaya davet ediyoruz"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.