Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’nın Yaşayan Tarihleri

Yalova Belediyesi ve Yalova Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi işbirliği ile yürütülecek olan Yaşayan Tarih Projesi bugün (18 Kasım) başlıyor. Yaşayan tarih projesi kapsamında İlk ziyaret bugün

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi ve Yalova Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi işbirliği ile yürütülecek olan Yaşayan Tarih Projesi bugün (18 Kasım) başlıyor.

Yaşayan tarih projesi kapsamında İlk ziyaret bugün gerçekleşecek. Yaşayan tarihin ilk ziyaretçisi 1933 Yalova doğumlu Hüseyin Dede’ye yapılacak. Proje’nin, gençlerin yaşadıkları kente gelenek duygularının artması hedeflenmektedir. Proje çerçevesinde Yalova Belediyesi “Yaşlı ile İletişim Programı” veri tabanından yararlanarak elde edilen isimlerden Yalova’da doğmuş ve yaşamış 70 yaş üstünde olan dedeler ve nineler eski Yalova’yı, tarihimize geçen önemli olayları genç kuşaklara aktaracaklar ve bu sayede gençlerde yaşadıkları kente dair bir bilinç oluşmasını sağlayacaklardır.

Yalova Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından En Başarılı Uygulama Ödülü’ne layık görülen Yaşlı ile İletişim Projesi'nin amaçlarıyla da paralel olarak yürütülecek olan proje ile Yalova’da yaşayan yaşlılarla gençler buluşma imkânı bulacaklar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.