Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yalova’nın En Temel Sorunu Trafik”

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kent içi ulaşımda sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili Yalova Belediye Meclis Salonu’nda toplantı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yalova’nın En Temel Sorunu Trafik”

Yalova Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer ve çok sayıda oda başkanının katıldığı toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, trafik ve park sorununun hemen ortadan kalkacak kadar küçük bir sorun olmadığını dile getirdi.

Göçer, “Yalova şehir içinde trafik ve park sorunu, Yalova Belediyesi, Trafik Şube Müdürlüğü ve odaların ortak akıl yürüterek, birlikte çözebilecekleri bir sorundur. İlgililer bir araya gelip kendi aralarında soruna çözüm bulmak amaçlı konuştular. Sivil Toplum Örgütleri, vatandaşlar, trafik sorununa maruz kalan kişiler ile çözüm bulma çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar esnasında esnafa ve vatandaşa anket uygulaması yapıldı. 16 Kasım 2011 tarihinde internette bulunan www.yalova.gov.tr resmi web sitesinde, Yalova kentimde yaşayan her kesimin trafik konusunda öneri, istek ve görüşlerini bildirmeleri için ‘Şehir içi trafik sorunu nasıl çözülür’ başlıklı elektronik duyuru ve platform oluşturuldu. Bu platformda, Yalova Belediye Başkanlığı resmi internet sitesi www.yalova.bel.tr den ve Yalova İl Emniyet Müdürlüğü resmi internet sitesi www.yalova.pol.tr adresinden link bağlanarak paylaşım sağlanmıştır. 29 Kasım 2001 tarihi itibari ile 67 vatandaşımız görüş ve önerilerini sunmuş olup paylaşım halen daha devam etmektedir. 67 vatandaşımızın yaptığı öneriler, 5-6 konuda yoğunlaşıyor. Toplumun bütün katmanları trafik ve park sorunu ile ilgili görüş bildirmesini talep ediyoruz. Demokratik bir yaklaşım ile böyle bir çalışma yapıldı. Konu ile ilgili çalışmalar devam edecek. Çalışmaların toplam sonucu bir araya getirilerek Valiye, Belediye Başkanına sunulacak.”diyerek Yalova’da can sıkıcı bir hal alan trafik sorunu için herkesin birlik olması gerektiğini söyledi.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Şahin Pehlivan, Yalova genelinde 5 bin kişiye toplantı ile ilgili davetiye gönderilmesine rağmen az kişi geldiğini ve trafik sorununun Yalova halkının, herkesin sorunu olduğunu söyledi. Pehlivan, “Yaptığımız anket çalışmasında 2 bin 375 vatandaş anketimize katıldı. Anket analiz sonuçlarına göre, trafik sorununun Yalova’nın en temel sorunu olduğu ortaya çıkmıştır. Alt yapı yetersizliğinin ise trafik sorunun ana kaynağı olduğu anlaşıldı. Trafik sorunu için çözüm önerileri arasında vatandaştan gelen cevaplar arasında %52’lik bir kesim, caddeler araç parkından arındırılması şeklinde olmuştur. Ankete katılan 2 bin 375 vatandaş, şehir merkezinde trafikte karşılaşılan en önemli sorunun öncelikle araç parkları olduğu sonrasında da otopark yetersizliği olduğudur. Trafik sorunun çözümüne yönelik denetimlerin yapılmasına ilişkin soruyu Bin 375 vatandaş elektronik denetim sistemi tarafından yapılmasını talep ederken 547 vatandaş ise denetimin kameralı radar ekibi tarafından yapılmasını istemiştir. Vatandaşa yaptığımız anket 5 soruluk olup öneriler arasında da Şehit Ömer Faydalı Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi’nin birleştiği yerde ve İl Özel İdaresi’nin bulunduğu yerde de Sinyalizasyon sisteminin yapılmasını istiyor. Yine Şehit Ömer Faydalı Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi’nin birleştiği yere ve Göçmen Mahallesi ile Yalova’nın bağlantısı olan yollara alt ve üst geçitlerin yapılması talep ediliyor. Yalova – Çınarcık yolunun çevre yolu olması önerileri de mevcuttur. 853 esnafımıza anket uygulanmıştır. Cumhuriyet Caddesi’nden 369 esnafa, Yalı Caddesi’nde 159, Fatih Caddesi’nde köprüye kadar olan bölümde 146, İstanbul Caddesi’nden 84, Sefabey Caddesi’nden 50 ve Arabacılar Sokak’tan 45 kişiye anket uygulamamız gerçekleşmiştir. Anket uygulamamızı Yalova’da bulunan tüm esnafa uygulamayıp sadece trafik sorunu olan cadde üzerindeki esnafa uygulanmıştır Esnafımıza uygulanan ankette araç parkının Yalova’da önemli bir trafik sorunu olduğu ortaya çıktı. Esnaf, hiçbir aracın cadde üzerine park etmemesi ile sorunun ortadan kalkacağını düşünüyor” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.