Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Koleji Anaokulu Öğrencileri İtfaiyeyi Ziyaret Etti

Öğretmenleri Hülya Günal ile birlikte Yalova İtfaiyesi'ni ziyaret eden Yalova Koleji anaokulu öğrencileri hep filmlerde gördüğü İtfaiyeci amcalarını yakından görmenin heyecanını yaşadılar.

Haber Giriş Tarihi: 27.09.2023 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Koleji Anaokulu Öğrencileri İtfaiyeyi Ziyaret Etti

Yalova Koleji anaokulu öğrencileri, öğretmenleri Hülya Günal ile birlikte Yalova İtfaiyesi'ni ziyaret etti. İtfaiye binasına gelen öğrenciler, burada itfaiyecilerle buluştu. İtfaiyeciler, miniklere itfaiyecilik hakkında bilgi verdi. Minikler, itfaiye araçlarını yakından inceledi. İtfaiyeciler, miniklere "Büyüyünce ne olacaksınız?" sorusunu yöneltti. Miniklerin çoğunun itfaiyeci olmak istediğini söylemesi üzerine itfaiyeciler minikleri alarak itfaiye araçlarına bindirdiler.

itfaiye aracının sirenini de çaldı.

Yalova Koleji anaokulu öğretmeni Hülya Günal, bu tip gezilerin çok akılda kalıcı olduğunu belirterek, "Bu yaşlarda görerek eğitim çok daha başarılı sonuçlar doğuruyor. Kalıcı etkisi olan gezilere önem veriyor ve sık sık düzenlemeye çalışıyoruz. İtfaiye gezisi de öğrencilerimiz için hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim oldu" diye konuştu.

Öğrenciler itfaiyecilik mesleğini yakından tanıdı

Yalova Koleji anaokulu öğrencileri, itfaiye ziyareti ile birlikte itfaiyecilik mesleğini yakından tanıdı. Öğrenciler, itfaiye araçlarını, itfaiyecilerin kullandığı ekipmanları ve itfaiyecilerin görevlerini öğrendi. Minikler, itfaiye aracının sirenini çalarak ve itfaiye araçlarını yakından inceleyerek büyük bir heyecan yaşadı.

Yalova Koleji anaokulu öğretmeni Hülya Günal, bu tip gezilerin öğrencilerin gelişimine önemli katkı sağladığını belirterek, "Bu yaşlarda görerek eğitim çok daha başarılı sonuçlar doğuruyor. Kalıcı etkisi olan gezilere önem veriyor ve sık sık düzenlemeye çalışıyoruz. İtfaiye gezisi de öğrencilerimiz için hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim oldu" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.