Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yalova Kamp Merkezine Dönüştürülmeli”

Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi, Jeoloji Yüksek Mühendisi Osman Kendir Yalova’nın profesyonel takımların kamp yapabilecekleri bir merkeze dönüştürülmesinin Yalova’ya büyük bir avantaj sağlayacağını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2020 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yalova Kamp Merkezine Dönüştürülmeli”

Kendir Yalova’nın gerek alan ve gerekse sahip olduğu doğal zenginlikler ile çok şanslı bir il olduğunun da altını çizdi.

Yalova’da kentsel dönüşümün önemine her zaman vurgu yapan Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi, Jeoloji Yüksek Mühendisi Osman Kendir spor alanlarının da bu dönüşüm ve gelişimin bir parçası olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda Yalova’da yapılacak yeni spor alanları sayesinde ilin profesyonel takımlar açısından bir kamp merkezine de dönüştürülebileceğini dile getirdi. Kendir Yalova’da bunun için gerekli tüm potansiyelin bulunduğunun da altını çizerek, “Yalova’nın konum itibarı ile 3 büyük İl’e (İstanbul-Bursa-Kocaeli) yakın olması, Türkiye’nin kalbi Marmara Bölgesinin merkezinde avantajlı duruma sahip olmasına karşın bu durum hep dezavantajlı olarak karşımıza çıkmış ve şehrimiz bir türlü kabuğunu kıramamıştır. Spor faaliyetlerini bir bütün olarak değerlendirmek ve Yalova’mızda şehrin dönüşümünün de önünü açmakta fırsat tanıyacak bir alana sahip olduğunu belirtmek isterim. Elmalık ve Kirazlı köylerinin güney tarafında yer alan tapulu 297 dönüm, etrafı ise binlerce dönüm ormanlık alana sahip doğanın bize lütfettiği bir konumdan faydalanmalıyız. Bu alan, Türkiye’deki bütün takımların konaklayabileceği, diğer sezonlarda turizme açılabilecek ve içerisinde onlarca futbol idman sahasının, gerekirse şehir stadının da yapılabileceği ve yürüyüş alanları ile farklı spor alanlarına da hizmet verebileceği bir büyüklüğe sahiptir. Jeotermal kaynakları ile (Termal-Armutlu) zengin olan şehrimizde bu alanda bulunabilecek sıcak sular ile de ayrıca bir çekim merkezi oluşacaktır. Ülke sporuna hizmet edecek olan bu proje ile de bu alanda konaklayacak kulüplerimiz düşünüldüğünde şehrimiz esnafının da nefes alacağı kesindir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.