Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova İtfaiyesi’nden Öğrencilere Yangın Güvenlik Tatbikatı

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 01-07 Mart Deprem Haftası kapsamında Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Yangın tatbikatı, tahliye ve yangılarla mücadele’ konuları okullarda uygulamalı olarak gerçekleşiyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2019 08:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova İtfaiyesi’nden Öğrencilere Yangın Güvenlik Tatbikatı

İtfaiye Amirleri Ersel Kılıç ve Cahit Şeker’in verdiği eğitimde; genel yangın eğitimi, yanma ve yangının tanımı, yangın üçgeni, söndürme yöntemleri ve maddeleri, yangın çeşitleri ve ideal söndürme maddeleri, seyyar söndürme maddelerinin özellikleri ve kullanım şartları, ihbar verme şekli, bina tahliyesi, yangın anında olay yerindeki tehlikeler konu olarak işleniyor. Yangın güvenliği ile ilgili konular anlatıldıktan sonra öğrenciler ve öğretmenlere teorik olarak anlatılan konular uygulamalı olarak gösteriliyor.

Alo 112’den Bize Ulaşın!

  Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İtfaiye Amirleri Kılıç ve Şeker; “Öncelikle bize ulaşabilecekleri irtibat numarasının 112 olduğunu gelen tüm katılımcılara belirtiyoruz. Oluşabilecek yangınlara karşı personelin ve öğrencilerin yapması gerekenler ile yangın öncesi alınması gereken önlemlerin neler olduğunu anlattık. Eğitimlerimizde tüm katılımcılarımıza çıkan yangınlara müdahale şekli, yangın öncesi alınması gereken önlemler ve hareket tarzlarını gösterdik. Yangın anında verilen ihbar neticesinde görevli personelin tahliyeleri sırasında oluşabilecek kargaşanın yaşanmaması için gerekli açıklama ve bilgilendirmeleri yaptık. Teorik olarak anlattıklarımızı daha sonra uygulamalı olarak da okul bahçesinde gösterdik” dedi.

  Eğitimler; 4 Mart Pazartesi günü saat 10.00’da Özel Yalova Bilge Ortaokulu ve 14.00’de Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 Mart Salı günü saat 10.00’da Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile saat 13.00’de İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda ve 6 Mart Çarşamba günü saat 13.00’de Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda gerçekleştirilmeye devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.