Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Gönüllü Meclisi 5'nci Kez Toplandı

Yalova Gönüllü Meclisi Yalova Belediye Meclis Salonunda toplandı. 5'nci kez toplanan mecliste gönüllülere hitap eden Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, "Gönüllü Meclisi halkın karar alma mekanizmasına katılımının en somut örneğidir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Gönüllü Meclisi 5'nci Kez Toplandı

Yalova Gönüllü Meclisi, "Kent için kararları birlikte alıyoruz" sloganı ile 5'nci kez toplandı. Yalova Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya 13 mahalleden 165 gönüllü katıldı. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ın da Yalova Gönüllü Meclisi Başkanı sıfatı ile katıldığı toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal meclis toplantısına katılan bayanlara hitap etti. Gönüllü Meclisi'nin halkın karar alma mekanizmasına katılımının gerçek bir uygulaması olduğuna dikkat çeken Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, "Hayata geçmeyi yani halkın gerçek anlamdaki demokratik katılımını sağlayan bu gönüllü meclisinin varlığı ve hayatiyet bulması sizler sayesinde oldu. İyi ki varsınız, iyi ki bu kente karşı sorumluluk hissedip hiçbir karşılığı olmadan sadece aklınızı emeğinizi vererek Mutlu Yalova hedefine ve halkına yönelik bu kente olan sevginizden dolayı taşın altına elinizi sokuyorsunuz. Bunu yaparak da sorumluluğunuzu yerine getiriyorsunuz. Bunun tarifi çok kolay değil. başkalarının da anlaması çok kolay değil. Beraber yürüyüp, koştuğumu, birlikte kararlar verdiğimiz 5 yıllık bir dönemin sonuna geliyoruz. Biz bu süreçte birbirimizle hep hesaplaştık. Ama önümüzdeki 4-5 aylık süreçte halka bir kez daha yaptıklarımızı anlatacak ve hesap vereceğiz. Demokratik katılımın gerçek bir uygulaması anlamında halkı temsilen içinde ne aristokrasi olan, ne ayrıcalıkları olan, ne farklı farklı kimlikleri olan bu mecliste tek hedefimiz bu Yalova için bir şeyler yapmak" dedi.

Konuşmanın ardından mahalle temsilcileri tek tek söz alarak mahalleleriyle ilgili bilgi verdiler. Toplantı sonrasında ise Yalova belediye Başkanı Yakup Koçal bir kez daha söz alarak katılımından dolayı tüm gönüllülere teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.