Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Gönüllü Meclisi 2. Toplantısını Yaptı

Halkın belediye yönetimine katılımını sağlayan ve Türkiye'de bir ilk olan, Gönüllü Meclisi'nin 2. toplantısı Yalova Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Gönüllü Meclisi 2. Toplantısını Yaptı

Toplantıya Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, Gönüllü Meclisi Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, Gönüllü Meclisi’nin hiçbir siyasi çıkar elde etmediğine dikkat çekti. Gönüllü Meclisi üyelerinin hangi partiye oy verdiğini bilmediğini ve bugüne kadar hiç merak etmediğini belirten Başkan Koçal;“Demokrasi adına önemli bir çalışma olan Gönüllü Meclisi oluşturulurken hiçbir siyasi yaklaşımda bulunmadık. Kim, hangi lidere sempati duyuyor merak etmedik. Halkın içinden oluşturulacak üye grubuyla daha iyi bir yönetim amaçladık” diye konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdİ; “Kısa bir süre önce çıkacak olan kamuda yeni yönetim modeline çok emekler verdik. Artık çalışmalarımızın son evresine geldik. Belediye ile ilgili hangi bilgiye nasıl ulaşmayı arzu ediyorsanız bizler altyapıyı hazırlayacağız. Halkı sadece bilgiye ulaştırmak yetmez karar verme aşamasında da katılımını sağlamak da gerekiyor. 2005 yılında pilot bölge olarak belirlediğimiz Süleymanbey Mahallesi’nin yatırımlarında halkımızın yüzde 75’i internet üzerinden oylamalarını gerçekleştirebildi. Sizlere vereceğimiz kısa süreli eğitimler sayesinde internet üzerinden Yalova Belediyesi ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Halkın katılımı sadece 5 yılda bir gerçekleşmeyecek. Katılımın sürekli gerçekleştirmesini hedefliyoruz. Kararları beraber alacağımız için Yalova Gönüllü Meclisi çok önemli bir oluşumdur. Sloganımızda olduğu gibi hedefimiz Mutlu Yalova’dır”

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal’ın konuşmasının ardından 10 mahallenin temsilcileri ve komisyon sözcüleri çalışmalar ve mahalle sakinlerinin düşünceleri hakkında konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından sona eren Yalova Gönüllü Meclisi, 3. toplantısını 11 Mayıs 2012 Cuma günü yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.