Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Ziyaret Saatleri Değişti

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ziyaret saatlerini güncelledi. Hastane yönetimi, tedavi gören hastaların rahat, huzur ve güven içinde bulunmalarını sağlamak için ziyaret saatlerine uyma konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2023 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Ziyaret Saatleri Değişti

Hastane yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, hastane ziyaret kurallarının enfeksiyon kontrolü, hasta ve çalışan güvenliği açısından uygulanması gereken temel kurallardan birisi olduğu belirtildi. Açıklamada, “Hasta ziyaretçilerinin kabul edilmesi, hastanemizde belirlenen usul ve esaslara uygun olarak ve hastaların huzurlarını bozacak eylem ve tutumlara sebebiyet vermeyecek şekilde gerçekleştirilmelidir. Hastanızın sağlığı açısından bu konuda bize yardımcı olmanızı ve hastanemizin ziyaret politikası çerçevesinde belirlenen usul ve esasları hakkında sağlık çalışanlarımızdan bilgi almadan hasta ziyareti gerçekleştirmemeniz gerektiğini önemle belirtmek isteriz” denildi.

Açıklamada, diğer sağlık kurumlarının ziyaretçi saatleri incelendiğinde öğlen ziyaret saatinin 1 saat ve akşam ziyaret saatinin 1 saat olarak belirlendiği, ancak kurumun hastaları güvenli ve rahat bir şekilde ziyaret edebilmeleri için bu süreyi öğlen ziyaretinde 2 saat ve akşam ziyaretinde 2 saat olacak şekilde düzenlediği ifade edildi.

Buna göre, 14 Ağustos 2023 Pazartesi gününden itibaren öğlen ziyaret saatleri 13:00-15:00, akşam ziyaret saatleri ise 19:00-21:00 olarak belirlendi. Hastane yönetimi, vatandaşlardan hasta haklarına saygılı olmalarını, hastane içerisinde sessiz davranmalarını, hijyen kurallarına uymalarını ve ziyaret saatlerine riayet etmelerini istedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.