Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’dan “Ahde Vefa”

Yalova’da Marmara depremi’nin 10ncu yılında Yalova belediyesi tarafından “Ahde Vefa Gecesi” düzenlendi. Gecede Marmara Depreminde Yalova’daki arama kurtarma çalışmalarına destek veren çok sayıda davetliye Şükran Belgesi verildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi tarafından depremin 10. yılı anısına düzenlenen anma programının açılış konuşmasını Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal yaptı. Yaklaşık bin kadar Yalovalının da takip ettiği anma programında konuşan Koçal, “Depremde bizlere yardım elini uzatanlara 10 yıl sonra bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Koçal, Yalova’nın deprem öncesinden daha iyi duruma geldiğini ancak bunun önemli olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Ama geri getiremediğimiz dostlarımız var. İnşallah bir daha böyle bir felaketle karşılaşmayız. Tabii ki karşılaştığımız felaket birçok tecrübeyi de beraberinde getirdi. Televizyonlar şimdi soruyorlar ‘depreme ne kadar hazırsınız’ diye. Tabii ki 1999 yılına göre daha hazırız. Ama ne önemi var ki? Tekrar böyle bir felaketi yaşadıktan sonra ‘bu sefer kurumlar daha entegre olmuş’ diyebilmemizin ne anlamı var ki? Dilerim bir daha böyle felaketlerle karşılaşmayız”

Yakup Koçal, Yalova’nın diğer illere göre deprem yaralarını daha hızlı sarmasının altında herkesin kapris yapmadan elini taşın altına sokması olduğunu da sözlerine ekledi.

Yalova Valisi Mehmet Ersoy ise konuşmasında “Acılarımızı dindirme gayreti içinde olan herkese minnet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’ndaki programda dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, eski Vali Nihat Özgöl, Almanya Büyükelçiliği adına Ankara Elçisi Pascal Hector, Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers, Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Katsuyoshi Hayashi, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Eski Yalova Müftüsü Yaşar Yaprak ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adına Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Yüksel’e ‘şükran belgesi’ verildi.
Şükran belgelerini Belediye Başkanı Yakup Koçal, Vali Mehmet Ersoy ve Milletvekili Muharrem İnce sundu.

Anma programında ayrıca depreme ilişkin sinevizyon gösterisinin yanı sıra Prof Dr. Mehmet Emin Ay tarafından Kuran-ı Kerim ve kasideler okundu. Yalova Musiki Derneği de bir tasavvuf müziği konseri verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.