Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da Yıkımlara Komisyon Engeli

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'dan verdiği startla başlayan Kentsel Dönüşüm hamlesinin Yalova ayağı komisyon engeline takıldı. Sakarya'da bulunan itiraz komisyonu fesh edilerek Bursa'ya kaydırılınca yıkım işlemlerine de başlanamadı.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova'da Yıkımlara Komisyon Engeli

Kentsel Dönüşüm kapsamında Armutlu ilçesinde 4 blokda 90 birim, Çınarcık ilçesinde 1 blokda 3 birim ve merkezde 7 blokda 41 birim olmak üzere Yalova'da toplam 12 blokta 134 ev ve iş yeri yıkılacak. Şu ana kadar ise sadece 1 blokta toplam 3 konutun yıkımı gerçekleştirilebildi. Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın startını Bursa'da vermesine rağmen Yalova'da ki yıkımların gerçekleştirilmesine başlanamıyor. Bunun gerekçesi de itiraz komisyonunun yerinin değiştirilmesi. Daha önceden Sakarya'da oluşturulan itiraz komisyonu bir nedenle fesh edilerek bu komisyon Bursa'da oluşturuldu. Hal böyle olunca Yalova'da ki dosyalarda onaylanamadı. Bursa'da oluşturulan komisyonun önümüzdeki günlerde inceleyeceği ve karara bağlayacağı dosyalarla ilgili sonuç doğrultusunda yıkımlar gerçekleştirilecek.
Yıkımların vatandaşların talebine bağlı olarak gerçekleştirilmesi de yıkılan ev ve iş yeri sayısının düşmesine neden oluyor. Önümüzdeki günlerde vatandaşın inisiyatifinin kaldırılması ve tespitlerin zorunlu hale getirilmesi bekleniyor. Hal böyle olunca da yıkılması gereken ev ve iş yeri sayısının şu anki sayıların çok üstüne çıkacağı dile getiriliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.