Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Sulama Göletleri Bakımdan Geçti

Yalova il Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, il genelindeki 13 sulama suyu göletinin periyodik bakımdan geçirildiğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’da Sulama Göletleri Bakımdan Geçti

Yılmaz, bu sayede tarımsal üretime katkı sağlamak ve kuraklığa karşı çözüm üretebilmek amaçlarıyla gerçekleştirdikleri gölet yatırımlarının yeni sezona hazır olduğunu belirtti.

Yalova il Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, tarımsal desteklerini her yıl arttırarak devam ettiklerini, sulama göletlerinin bakım onarımlarını tamamlayarak çiftçilere hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi. Yılmaz, “Geçtiğimiz yıllarda yapılanlarla birlikte toplam 13 göletin yıllık ve periyodik bakım onarımlarını tamamladık. Göletlerimiz tarımsal üretime büyük katkı sağlarken şiddetli kuraklık sorununa karşı da aldığımız önlemlerden biridir. Göletlerimizin yeni dönemine hazır olduğunu çiftçiye ve tarıma olan desteklerimizin artarak devam edeceğini ifade ediyoruz” dedi.

Sulama göletlerinin hem tarımsal üretimi hem de bölgenin ekolojik dengesini koruduğunu, göletlerin çevresinde yaşayan canlılara da yaşam alanı sağladığını vurgulayan Yılmaz, “Sulama göletlerimiz, hem su kaynaklarımızı hem de biyolojik çeşitliliğimizi korumakta, hem de çiftçilerimize daha verimli ve kaliteli ürünler yetiştirmekte yardımcı olmaktadır. Sulama göletlerimiz, aynı zamanda, bölge halkına da rekreasyon imkanı sunmaktadır. Sulama göletlerimizin bakım ve onarımlarını düzenli olarak yaparak, hem çiftçilerimizin hem de bölge halkının yararına olacak şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.