Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Din Öğretimi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü himayesinde düzenlenen "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Yalova İl Çalıştayı"na katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2023 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2023 10:14
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’da Din Öğretimi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çalıştayda, din öğretimine ilişkin beklentiler, sorun alanları, çözüm önerileri ve geliştirilmesi gereken konular istişare edildi.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Sabri Ekşinozlugil Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Yalova İl Çalıştayı"na katıldılar. Çalıştayın açılışında birer konuşma yapan Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, çalıştayın din öğretiminin geliştirilmesi ve niteliğinin artırılması için önemli bir fırsat olduğunu belirttiler. Çalıştayın, imam hatip okullarında yürütülen akademik, sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve sosyal sorumluluk çalışmaları, okul kültürü ve tanıtım faaliyetleri, bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları, okullar arası farklılıkların azaltılması ve okullara erişim kapsamında örnek ve özgün uygulamaların yaygınlaştırılması konularında katkı sağlayacağını ifade edildi.

Çalıştayda, ayrıca, imam hatip liseleri meslek dersleri ile Anadolu liseleri ve ortaokullardaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi, din, ahlak ve değer alanı seçmeli derslerinin öğretimine ilişkin beklentiler, sorun alanları ve geliştirilmesi gereken hususlar da ele alındı. Paydaşların görüş ve önerileri dinlenerek, din öğretiminin mevcut durumu, güçlü ve zayıf yönleri, fırsat ve tehditlerin de değerlendirildiği çalıştayda, ayrıca, din öğretiminin vizyonu, misyonu, amaçları, hedefleri, stratejileri ve eylem planları belirlendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.