Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da Demokratik Katılım

Yalova Belediyesi, Yenileşme İçin Türkiye'de Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Programı çerçevesinde 'Yerel Düzeyde Sürdürülebilir Katılımcı Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Projesi'ni başlattı.

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi, Yenileşme İçin Türkiye'de Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Programı çerçevesinde 'Yerel Düzeyde Sürdürülebilir Katılımcı Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Projesi'ni başlattı.

AB'nin finanse ettiği projenin 36 bin 254 Euro'luk bütçeye sahip olduğu kaydedildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca Yenileşme İçin Türkiye'de Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Programı başlatıldı. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 'Yerel Düzeyde Sürdürülebilir Katılımcı Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Projesi'nin, Yalova Belediyesi, Genel-İş Sendikası, Bem-Bir-Sen ve Tüm-Bel-Sen ortaklığı ile yürütüldüğü açıklandı.

Belediye Başkanı Barbaros  Binicioğlu, projeyi tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Belediye Encümen Salonu'nda yapılan toplantıda, proje ortakları sendika üyeleri de hazır bulundular. Proje hedef kitlesinin belediye işçileri, memurlar ve sendika temsilcileri olduğunu söyleyen Binicioğlu, proje genel amacının AB uyum süresi çerçevesinde çalışan ve işveren arasında sosyal diyalog sağlama yolu ile demokratik katılım ilkesini geliştirmek olduğunu belirtti. Başkan Binicioğlu, projenin özel amaçlarını şu şekilde açıkladı;

'Yalova Belediyesi bünyesinde çalışanlar, kapasite geliştirme ve farkındalık düzeylerini arttırıcı eğitimler alacaklar. Söz konusu eğitimler sayesinde demokratik katılım ve sosyal diyaloğun güçlendirilmesi, çalışan ve işveren arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ve Avrupa Birliği uyum sürecine adaptasyonları sağlanacak.'

'Yerel Düzeyde Sürdürülebilir Katılımcı Sosyal Diyaloğun Güçlendirilmesi Projesi'nin ana yüklenicisinin Yalova Belediyesi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı, projenin ana aktivitemerinin, belediye çalışanlarının örgütsel memnuniyet algısının ölçülmesi, sürekli iyileştirme eğitimleri, sosyal bütünleşme için ortak aktiviteler, daha etkin katılım için iş konseyi oluşturulması, AB sosyal politikaları farkındalık kampanyası ve sosyal diyalogda deneyim paylaşımları söyleşilerinden oluştuğunu kaydetti. Binicioğlu, projenin hazırlık faaliyetlerinin tamamlandığını sözlerine ekledi. 2006 yılının Aralık ayında başlayan projenin, 10 ay süreceği ve bütçesinin 36 bin 254 Euro olacağı ifade edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.