Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Atama Sevinci Yaşandı

Aralarında Yalovalı Malul Gazi İbrahim Demirtaş’ın oğlu Abidin Uğur Demirtaş’ın da yer aldığı 397 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınımızın Atama Kurası çekildi.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2020 12:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’da Atama Sevinci Yaşandı

Çekilişe Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin de Abidin Uğur Demirtaş’la birlikte katıldı.

397 Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakınımızın atama kurası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından pandemi tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirildi. Çekilişe Yalova’dan da Yalovalı Malul Gazi İbrahim Demirtaş’ın oğlu Abidin Uğur Demirtaş katıldı. Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Demirtaş’ı bu anında da yalnız bırakmadı. Çekiliş öncesinde il müdürleri ve gazi yakınlarına seslenen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “397 kardeşimizin ataması ile bugüne kadar kamuda istihdamını sağladığımız şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın sayısı 44 bin 781’e ulaşmış olacak. Böylelikle sizlerle kamu kurumlarımızda beraberce çalışma arkadaşı olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitimden istihdama, ulaşımdan sağlığa, konuttan gelir desteğine kadar birçok alanda sağladığımız destek ve hizmetlerimiz var. Bugün de İnşallah bu atama töreni ile bir hizmetimizi sizlere ulaştırmış olacağız. 2002 yılına kadar kamuda istihdamda edilen şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın toplam sayısı 6 bin civarındaydı. Hükümetlerimiz döneminde biz bu rakamı 6 katına çıkardık. Toplam 38 bini aşkın hak sahibinin kamu kurum ve kuruluşlarına atamasını yaptık. Bugün de inşallah 397 kardeşimizin atamasını gerçekleştireceğiz. Böylece 397 kardeşimizin ataması ile bugüne kadar kamuda istihdamını sağladığımız şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın sayısı 44 bin 781’e ulaşmış olacak. Sizlerle kamu kurumlarımızda beraberce çalışma arkadaşı olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah daha sonraki buluşmalarımızda daha geniş katılımlı toplantılarda hep beraber oluruz” şeklinde konuştu.

Noter huzurunda yapılan 397 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamasında; 112’sinin öğrenim durumları itibariyle; arkeolog, avukat, çocuk eğiticisi, çözümleyici, fizyoterapist, hemşire yardımcısı, imam hatip, ergoterapist, kuran kursu öğreticisi, matematikçi, mühendis, mütercim, öğretmen, programcı, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri, sağlık memuru, sosyal çalışmacı, sosyolog, şehir plancısı, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara atama teklifleri yapıldı. 131’inin memur unvanlı kadrolara, 132’sinin hizmetli unvanlı kadrolara, 1 kişinin büro personeli pozisyonuna, 21 kişinin işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi.
Yapılan atamada Abidin Uğur Demirtaş ise Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Sosyal Çalışmacı olarak görevlendirildi. Atama sonrasında duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin ise, “Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Sosyal Çalışmacı olarak göreve başlayan Abidin Uğur Demirtaş’a yeni görevinde başarılar dileriz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.