Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediyesi’nden Afet Gönüllülerine Malzeme Desteği

Yalova Belediyesi, Başkan Mustafa Tutuk’un talimatlarıyla Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’ne (Mag-Der) malzeme desteğinde bulundu. Olası afet durumlarında kullanılacak olan malzemelerin teslimini Başkan Mustafa Tutuk yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2023 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Belediyesi’nden Afet Gönüllülerine Malzeme Desteği

Yalova Belediyesi, olası afet durumları için eğitim alan mensuplarıyla çalışmalar yapan Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’ne (Mag-Der) ihtiyaç duydukları malzeme desteğinde bulundu. Yalova İtfaiyesi Acil Komuta Merkezi’nde Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile bir araya gelen Yalova Mag-Der Başkanı Sabri Karaçam ve gönüllülere ihtiyaç duydukları malzemeler teslim edildi.

Olası afet ve acil durumlarda eğitimli olan gönüllülerin görev aldığını, tüm bu çalışmaları nedeniyle Yalova Mag-Der’i kutladığını söyleyen Başkan Tutuk, Yalova Belediyesi olarak malzeme desteğinde bulunduklarını belirtti. Desteklerin bundan sonra da devam edeceğini bildiren Başkan Tutuk, “Olası afetlere karşı hazırlıklı olmak durumundayız. Yalova Mag-Der, olası afet durumlarında görev alan değerli bir sivil toplum kuruluşumuz. Afet gönüllülerimizin yeni ekipmanlara ve malzemelere ihtiyaçları olmuş. Bizler de bu taleplerine duyarsız kalmadık. Gönüllülerimiz önemli sorumluluklar alıyor. Ben hepsini tebrik ediyorum. İyi ki varlar. Desteklerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

İhtiyaç malzemelerini teslim alan Yalova Mag-Der Başkanı Sabri Karaçam da Yalova Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Tutuk’a duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti. Karaçam, “Afet gönüllüleri olarak şehrimizde yaşanacak afetlerde halkımıza en iyi şekilde yardımcı olmak için bir araya geldik. Zamanla kullandığımız araç-gereç ve teçhizatlarımız eskiyor. Sağ olsun Yalova Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk talebimize duyarsız kalmadı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu hareketinin diğer belediyelerimizce de örnek alınmasını istiyor, aynı duyarlılığı diğer başkanlarımızdan da bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.