Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediyesi’nden, 19 Temmuz İlkokulu’na Kütüphane

Yalova Belediyesi’nin okullara ve eğitime verdiği destek devam ediyor.Toki’de yer alan 19 Temmuz İlkokulu’nda, Yalova Belediyesi tarafından 2 bölümden oluşan bir kütüphane yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2016 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Belediyesi’nden, 19 Temmuz İlkokulu’na Kütüphane

Yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışına Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı temsilenYalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Yalova Halk Eğitim Müdürü Sadrettin Doğan,Okul Müdürü Tülin Ayrım, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışını birlikte yaptılar.
Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner açılışta yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinerek şunları söyledi; “Öğrencilere okuma alışkanlığını ve zevkini kazandırmak, okumanın ve öğrenmenin yararlarını benimsetmek ve kitap sevgisini arttırmak için açılan kütüphanede öğrencilerimiz, boş zamanlarını daha yararlı şekilde değerlendirebilecekler. Yalova Belediyesi olarak, eğitime önem veriyoruz, bu nedenle okullarımızın fiziki yapılarına imkanlar el verdiğince desteğimizi sürdürmeye özen gösteriyoruz. Yeni açılan okulumuzda kütüphane eksikliği gözlemlenmiş, bizde Yalova Belediyesi olarak 2 bölümden oluşan bir kütüphane yapılması için çalışma yaptık. Yapımı tamamlanan ve toplamda 1000 kitap bulunan kütüphanede, çocuklarımız seçtikleri kitabı okuyabileceği gibi satrançta oynayabilecekler”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.