Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediyesi Ayın Web Sitesi Seçildi

Yalova Belediyesi Web Sitesi, elektronik ortamda belediyecilik uygulamaları ile “Ayın Sitesi” seçildi. Digitaldevlet.net sitesinde 3 ayda bir seçilen Ayın Sitesine, yaptığı çalışmalardan ötürü

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi Web Sitesi, elektronik ortamda belediyecilik uygulamaları ile “Ayın Sitesi” seçildi. Digitaldevlet.net sitesinde 3 ayda bir seçilen Ayın Sitesine, yaptığı çalışmalardan ötürü Yalova Belediyesi Web Sitesi layık görüldü.

Digitaldevlet sitesinin editörü ve yayıncısı aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde Araştırma Görevlisi Erdem Erkul, Yalova Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları sürekli takip ettiğini, elektronik ortamda iyi bir belediyecilik çalışması yapıldığını ve sitenin de çok sık güncellendiğini belirtti. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Kalite Koordinatörlüğünde Stratejik Planlama Sorumlusu da olan Erdem Erkul sitedeki çalışmalarını şöyle anlattı: ”Digitaldevlet sitesinde Akademisyenlerimizle birlikte Türkiye ve Dünyadaki web sitelerini takip ediyoruz. İnternet ortamında başarılı çalışmalar yapan Kurum yada Kuruluşları tespit ediyoruz. 1 yıl içerisinde sitemizi 705.000 kişi ziyaret etti. Yaklaşık 1.5 yıldır 3 ayda bir Ayın Sitesini seçiyoruz. Amacımız, bu sitelerin başarılarının devamını sağlamak hem de yaptıkları çalışmaların görünürlüğüne destek olmak.”

www.digitaldevlet.net sitesinin editörü ve yayıncısı olan Erkul, ”Biz Ayın Sitesini sadece belediyeleri inceleyerek seçmiyoruz. Başarılı web uygulamalarını baz alıyoruz.Yalova Belediyesi’nin web sitesindeki çalışmalarını çok beğendik ve elektronik ortamda belediyecilik uygulamaları ile Ayın Sitesine Yalova Belediyesi’ni seçtik.Günde yaklaşık 5000 kişinin ziyaret ettiği sitemizde ayrıca 3 aylık bir süre için Yalova Belediyesi’nin Web Sitesini linkimize koyma kararı aldık. Sitemize girenler, “Ayın Sitesi” linkine tıklayınca Yalova Belediyesi’ne bağlanabilirler” dedi.

Erdem Erkul, daha önce yurtdışından Tayvan, Singapur ve İngiltere’deki başarılı web uygulamalarının, Türkiye’den ise İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin seçildiğini bu siteleri 1 aylık sürelerde sitede yayınladıklarını, Ayın Sitesine layık görülmüş diğer sitelerden farklı olarak da ilk defa Yalova Belediyesi’nin 3 aylık süre boyunca digital.devlet.net sitesinde “Ayın Sitesi” olarak yayınlanacağını belirtti.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Aralık, Ocak ve Şubat aylarında Hacettepe Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü’nün yürüttüğü takip çalışmaları sonucunda Elektronik Ortamda Belediyecilik Uygulamalarımızla Yalova Belediye'sinin, digitaldevlet sitesinde, “Ayın Sitesi” seçilmesi beni çok mutlu etti” dedi. Başkan Binicioğlu şimdiye kadar birçok başarının altına imza attıklarını belirterek, “Yalova Belediyesi olarak yaptığımız işlerin ödüllendirilmesi bizleri çok mutlu ediyor. Bundan önce “Yürüyen Köşk” projesi ile Özgün ve Başarılı Belediye Projeleri dalında Başbakan’ımızdan “Yerel Kalkınma 2006 Ödülü'nü aldık. “Yaşlı ile İletişim” projesiyle Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nden 'En İyi Proje Uygulama Ödülü'nü aldık. Gazipaşa Köprüsü'nde yaptığımız çalışmayla İTÜ ve TMMOB Şehir Plancılar Odası tarafından 'Raci Bademli 2005 İyi Uygulamalar ve Özendirme Ödülü'nü aldık. Şimdi web sitemizin günde 5000 ziyaretçisi olan saygın bir sitede 3 ay boyunca yayınlanması kararıyla 'Ayın Sitesi' olmaya hak kazanması, belediyemizin işlerini ne denli titiz ve başarılı yaptığını ortaya koyuyor. Bundan sonra da inşallah bu düzenimiz devam edecek. Bunu ben bütün Yalova Belediyesi çalışanları adına ve Yalova adına büyük bir memnuniyetle karşıladım” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.