Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Barosu’ndan Afet Eğitimi

MAG-DER toplumun olası afetlere karşı bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Yalova Barosu da teorik eğitimden geçti.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2023 10:07
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Barosu’ndan Afet Eğitimi

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER), Yalova Barosu’na bağlı avukatlara afet bilinci eğitimi verdi. Eğitimde deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenler, alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Eğitimin teorik bölümüne MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam da katıldı. Karaçam, afet eğitimlerinin olası bir afette can kayıplarının engellenmesi açısından taşıdığı önemi vurguladı. “Afetlerden korunmanın en etkili yolu bilinçli olmaktır. Bu nedenle biz de gönüllülerimizle birlikte hem kendimizi hem de toplumu afetlere hazırlamak için çalışıyoruz.” dedi.

Eğitimin uygulamalı bölümünde ise K77 Enkaz alanında arama ve kurtarma konusunda pratik yapma imkanı bulan avukatlar, MAG-DER ekiplerinin yönlendirmesiyle enkaz altındaki canlıları tespit etmeye ve kurtarmaya çalıştılar. Eğitime katılan avukatlar, aldıkları eğitimin çok faydalı olduğunu ve afetlere karşı daha hazırlıklı hissettiklerini belirttiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.