Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova 6.0 Şiddetinde Sallandı

Olası bir depremde meydana gelecek can ve mal kayıplarını tahmin etmeyi hedefleyen ELER Projesi kapsamında Türkiye Afet Müdahale Planı (Tamp-Yalova) masa başı tatbikatı  İl Genel Meclisi Salonunda Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2017 12:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova 6.0 Şiddetinde Sallandı

6.0 şiddetindeki bir deprem senaryosunda Yalova ilinde meydana gelecek can ve mal kayıpları konusunda bir çalışma gerçekleştirildi.

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD, ELER Projesi kapsamında yer alan TAMP'ın Yalova'da bir deprem simülasyonu gerçekleştirildi.  Simülasyon Yalova'da meydana gelen 6.0 şiddetindeki bir deprem senaryosuna göre gerçekleştirildi.  Toplantıya Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu başkanlık etti. Senaryo gereğince 6.0 şiddetindeki deprem sonrasında bir araya gelen ilgili kurumlar durum değerlendirmesi ve planlamalarını yaptı. Konuyla ilgili olarak Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi, "Türkiye Afet Müdahale Planı (Tamp-Yalova) masa başı tatbikatı Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu Başkanlığında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Aziz Aksoy koordinasyonunda, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdür Dr. Osman Ulukaya ve kurum personellerinin katılımıyla, 26 Hizmet grubu üyeleri ile Yalova İl Özel İdaresi Meclis salonunda  gerçekleştirildi. Muhtemel Deprem Senaryolarının ve Önlemlerinin Araştırılması (ELER Deprem Kayıp Tahmin Programı) konulu Ar-Ge çalışmamızdan elde edilen verilerle bir tatbikat senaryosu oluşturularak muhtemel bir deprem sonrası oluşabilecek hasar dağılımını ve can kayıplarını en kısa sürede öngörülmesi hedeflendi. ELER Deprem Kayıp Tahmin Programı ile belirlenen bir bölgede oluşturulan  senaryo bazlı bir deprem ile ortaya çıkacak yıkım ve kayıpların sonucu tatbikat senaryosu içinde değerlendirildi. Tatbikat senaryosu olarak belirlenen Mahallerimizde  6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği, depreme bağlı ikincil afetlerin yaşanması kurgulanarak hazırlanan senaryo akışı içinde kendisine görev düşen her bir hizmet grubuna sorular sorulup, yöneltilen soruların ve yaşanan afet ve acil durumlara karşı aldıkları aksiyonları içeren cevaplar değerlendirildi" denildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.