Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yafod Munzur’u Mesken Tuttu

Yalova Fotoğraf Amatörleri Derneği (YAFOD), Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Derneği (NAFOD) ve Elazığ Amatör Fotoğrafçılar Derneği (EFOD) ile birlikte Munzur Dağı’nı mesken tuttu.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalovalı fotoğrafçılar Munzur’un güzelliğini karelerinde ölümsüzleştiriyorlar. Bir buçuk metre karla kaplı Munzur Vadisi Milli Parkı'ında, Munzur Çayı boyunca 40 kilometrelik vadide kar, su ve buz sarkıtlarıyla oluşturduğu muhteşem manzarayı fotoğraflamak amacıyla gelen amatör fotoğrafçılarla adeta dolup taşıyor Yalova Fotoğraf Amatörleri Derneği (YAFOD) üyeleri de Aydın'ın Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Derneği (NAFOD) ve Elazığ Amatör Fotoğrafçılar Derneği (EFOD) üyesi 60'a yakın fotoğrafçı ile birlikte bu manzarayı resmetmek için Tunceli’ye gitti. Vadinin karla kaplı muhteşem manzarasını izlerken o anları ölümsüzleştiren amatör fotoğrafçılar; manzaraya hayran kaldıklarını ve vadiyi değişik mevsimlerde mutlaka fotoğraflamak istediklerini dile getirdiler. 28 kişilik grupla vadiye gelen YAFOD üyeleri, muhteşem bir doğa ve inanılmaz bir manzarayla karşı karşıya olduklarını belirterek, "Munzur Vadisi Milli Parkı'nı fotoğraflamak amacıyla geldik, bir gece Ovacık'ta kalacak ve yarın Elazığ'a döneceğiz. Güzel fotoğraflar çektik. Dernekte bunun sunumunu yapacağız. Burada tanıştığımız, Yalova ve Nazilli'den gelen arkadaşlarımızı dernek binamızda misafir edip onların sunumunu da alacağız. Olayın güzel tarafı da bu dernek olarak gelince yeni arkadaşlarla tanışıyorsunuz" dedi.

Çeşitli dergi ve belgelerden araştırma yaptıklarını ve vadi ile ilgili bilgilere ulaştıklarını söyleyen Ulukent, "Eşsiz manzarası, endemik bitkileri ve yaban hayatı açışından eşsiz bir yer olduğunu öğrenerek geldik. Ancak bu kadar muhteşem bir atmosferle karşılaşacağımızı tahmin etmiyorduk" diye konuştular.

Yalova Amatör Fotoğrafçıları Derneği üyesi ve Yalova'da bir lisede yönetici olan Erdal Yavuzak ise, vadinin görülmeye değer bir yer olduğunu dile getirerek, "Fotoğraf açısından zengin bir yer, profesyonel ve amatör tüm fotoğrafçıların bu bölgeye gelip çalışma yapmalarını tavsiye ediyoruz. fotoğraflanmaya değer bir yer" ifadelerini kullandı.

YAFOD üyesi Halil Süder de vadiye ikinci kez gelişi olmasına rağmen her seferinde çok değişik ve daha güzel gördüğünü dile getirerek, "Fotoğraf açışından gerçekten çok zengin bir bölge" olduğunu söyleyerek herkesin buraya gelerek görmesini istedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.