Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yafem’den Yemekli Gece

YAFEM, 13. Türk Boyları Kültür Şöleni öncesinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi vermek, üye, kursiyer ve tüm gönül dostlarının bir araya geleceği müzikli yemek ziyafetini 16 Ocak 2009 Cumartesi saat 20.00’de dernek merkezinde gerçekleştirecek.

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yapılacak geceyle ilgili bir açıklama yapan YAFEM Basın Sözcüsü Muhsin Sevencan “Her yıl düzenlediğimiz Türk Boyları Kültür Şöleni’ne büyük bir özveriyle destek veren yerel basınımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Yerel basınımızın bize verdiği desteğe Yalova kamuoyunun huzurunda teşekkür ederek bir de “Çalışan Gazeteciler Günü” nü farklı boyutta kutlamak istiyoruz. Bunun yanı sıra her yıl Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında düzenlediğimiz “Türk Dünyası Medya Mensupları Buluşması” toplantılarını yerel basınımızla işbirliğine giderek daha kapsamlı hale getirmeyi düşünüyoruz. Yerel basınımızın hayatımızdaki yerinin önemini biliyor, çalışan gazeteciler günlerini kutluyor ve 16 Ocak Cumartesi saat 20.oo’de YAFEM’in gecesinde yerel basınımızla bir arada olmayı arzu ediyoruz” açıklamalarını yaptı.

Dernek başkanı Özer Koyuncu da YAFEM’in düzenlemiş olduğu Türk Boyları Kültür Şöleni çalışmaları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:
“Türk Cumhuriyetlerinin, Özerk Türk Cumhuriyetlerinin, Türk Boylarının, değişik coğrafyalarda yaşayan Türk azınlıklarının, aynı coğrafya içinde birlikte yaşadığımız akraba toplulukların her yıl ilimize gelerek büyük bir coşkuyla gerçekleştirdikleri “Türk Boyları Kültür Şöleni” nin bu yıl 13.’sü yapılacaktır.
Devletimizin temel politikası haline gelen “Türk Dünyası ile İlişkiler” yıllarıdır YAFEM’in Yalova’da başarıyla gerçekleştirdiği çalışmalardır. Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında yürütülen çalışmaların bir çok farklı boyutları bulunmaktadır:
Halk oyunları gösterileri, mehteran, 19 Temmuz 2009 Yalova`nın Kurtuluşu (Resmi Tören) etkinliklerine tüm konuk ekiplerle katılmak, Türk dünyası ve Yalova konusu içeriği olan “Türkçe Sohbetler” programı düzenlemek, Türk Dünyası Ressamlar Buluşması, Türk Dünyası konulu Resim Sergileri, Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması, Türk Dünyası Gazeteciler Birliği’nin kurulması için ön çalışmalar ve çalıştayların yapılması, Türk Dünyası Şairler Buluşması, Türk Dünyası Giysileri Sergisi, Türk Dünyası ile ilgili değişik konularda konferans, sempozyum ve paneller yapılması, konuk ekip temsilcileri için Yalova tanıtım gezilerinin düzenlenmesi ve konuk ekiplerin temsilcileriyle resmi kurumların ziyaret edilmesidir.

Dünya Türk Birliği kuruluş çalışmalarına gidilen çağımızda YAFEM olarak elimizden geleni yapmakta ülkemizin ve özellikle Yalovamızın adını her platformda başarıyla temsil etmekteyiz. Türk Dünyası meselelerinde Yalova’nın adı her zaman en önde olmuştur. Bizim hedefimiz bellidir: “Yalova’yı Türk Dünyasının Başkenti” haline getirmek. Bu hedefimize ulaşmak için tüm Yalova kamuoyunun desteğini bekliyoruz. Büyük önder Atatürk’ün Yalova’da başlattığı Türk Dünyası ile ilgili çalışmaları YAFEM olarak yaşatmak ve daha da ileriye taşımak amacındayız. Bu vesileyle desteklerini esirgemeyen resmi kurumlarımıza, yöneticilerimize, Yalova halkına ve yerel basınımıza yönetim kurulum adına şükranlarımı sunuyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.