Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vekil İnce ve Başkan Salman’dan Artvin Yardım Eli

Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin öğretmenlik, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın askerlik görevini yaptıkları Artvin’de yaşanan felaket sonrasında ikili bölgeye yardıma koştular.

Haber Giriş Tarihi: 29.08.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Vekil İnce ve Başkan Salman’dan Artvin Yardım Eli

Önce Arhavi’ye, ardından Hopa’ya giden Vekil İnce ve Başkan Salman ihtiyaç sahiplerinin kullanması için 2 kamyon dolusu erzak ve su kolilerini beraberinde götürdüler.

Arhavi ve Hopa’da incelemelerde bulunan İnce ve Salman, vatandaşlarla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Gün boyu incelemelerde bulunan ikili bölge halkının yanında olduklarını kendilerine ilettiler.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Artvin CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Arhavi İlçe Başkanı Engin Erkan, Borçka İlçe Başkanı Sefer Şirin, Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, Murgul İlçe Başkanı Mehmet Kabaoğlu, Şavşat İlçe Başkanı Nihat Acar, Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci, Ardanuç İlçe Başkanı Mesut Hüseyin Aksakal, Hopa Kemalpaşa Belde Belediye Başkanı Ergül Akçiçek'le bir araya gelen Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman birlikte Yalova Belediyesi'nin erzak ve içme suyu kolilerini ihtiyaç sahiplerine teslim ettiler.

“Karadeniz’in Onurlu İnsanlarına Bir Kez Daha Baş Sağlığı Diliyorum”
“1999 yılında yaşadığımız Marmara Depremi sonrasında yaralarımızı bizlere uzatılan yardım elleriyle sarmıştık” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Benzer sıkıntıları yaşamış bir kent olarak yardım elimizi bizde oradaki vatandaşlarımıza uzatmak istedik. Benim için Artvin’in ayrı bir yeri var. Askerliğimi burada yaptım. 26 yıl sonra geldiğim Artvin’de karşılaştığım manzara bende derin bir üzüntü yarattı. Maddi kayıplar bir şekilde yerine geri getirilebilir ancak yitirdiğimiz canların telafisi asla olmayacak. Karadeniz’in onurlu insanlarına bir kez daha baş sağlığı diliyor, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, kederli ailelerine de Allah sabırlar versin diyorum” diye konuştu.

“Felaketin Nedeni HES'lerle Yatağı Değiştirilen Dereler ve Tıkanan Menfezler”
“22 yaşında ilk görev yeri olarak atandığım benim hayatımda farklı bir yere sahip olan Artvin’de yaşanan felaket sonrasında orada olmak, onların acılarını paylaşmak üzere yolla çıktığımızda durumun bu denli vahim olduğunu bilmiyordum” diye sözlerine başlayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, devamında şunları dile getirdi; “Arhavi'ye vardığımızda karşılaştığımız durum, basına düşmüş tüm haber ve görüntülerin ötesinde çok çok daha fazlasıydı. ‘Havuz Medyasının’ suni gündeminin satır aralarına sıkıştırdığı bu manzaranın sorumlusunun HES’ler olduğunu uzmanların yaptığı bilimsel tespitlerden çok iyi anladık. Şiddetli yağmur sonrası yaşanan sel ve heyelanların meydana gelişindeki etken, HES'lerle yatağı değiştirilen dereler ve tıkanan menfezlerdi. Yalovalılar olarak oradaki halkımıza yardım elimizi uzattık. İhtiyaçlarının giderilmesi konusunda küçükte olsa katkıda bulunduk. Artvin Milletvekilimiz Uğur Bayraktutan ile sürekli kontak halindeyiz gerektiğinde kendilerine ihtiyaç duydukları her konuda destek olmaya hazırız. Yaşanan sel felaketi sonrasında kaybolan 3 vatandaşımızın biran evvel sağ salim bulunmaları dileğimle, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm Karadeniz’in gururlu ve onurlu insanlarına baş sağlığı diliyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.