Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Şahin Son Noktayı Koydu, “Geri Dönüş Yok”

Yalova Valisi Dursun Ali Şahin Denizçalı Köyünü ziyaret ederek çöp depolama alanı hakkında köy halkı ile sohbet etti. Vali Dursun, “Çöp dökme yeri Yalova için çok önemli ve şu noktadan sonra bu uygulamadan geri dönüş olamaz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Valisi Dursun Ali Şahin Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ ve Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan’la birlikte Denizçalı Köyü’nü ziyaret ederek yeniden devreye giren çöp depolama alanı ile ilgili köylülerle sohbet etti. Köy kahvesine girişinde köylülerce çok sıcak karşılanan Vali Dursun ve belediye Başkanları köylülerle çöp depolama alanı ile ilgili sohbet ettiler. Modern bir çöp depolama alanının bu güne kadar Yalova’nın en büyük sorunu olduğunu ve bu tesisle bu sorunun ortadan kalktığını dile getiren Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, “Çöp dökme yeri sorununun uzun yıllardan bu yana, İlimizin en önemli sorunu oldu. Bu tüm Yalova kamuoyunca da bilinen bir gerçek. Ben yaklaşık 3 ay önce göreve başladığımda bu büyük sorunun halledilmesi için kolları sıvadık. Yaptığımız araştırmada geçmiş yıllarda çöp dökme alanı olarak 14 yerin tespit edilmiş olduğunu gördük. Bunlar arasından en uygun yerin ise bu bölge olduğunu da gördük. İlgili Bakanlıklar ve İl’deki kurumlarca gerekli tespit ve araştırmalar yapıldıktan sonra buradaki çalışmaları başlattık. Yaklaşık 3 milyon TL harcama yapılarak bu alanın çöp dökülebilecek şekle getirildi. Bu aşamadan sonra bu uygulamadan dönüş olamaz” dedi.

Köylülerin Yalova Valisi Şahin’e kendilerinin de anlaşılmasını istediklerini söylemeleri üzerine ise Şahin, “Biz, keser gibi değil, testere gibi olmak zorundayız. Çöp işinin İl’in en büyük sorunu olduğu konusunda herkes hemfikir. 14 Belediye bu sorunun giderilmesi için canla başla çalışmış. Büyük paralar harcayarak diğer illere götürmüşler. Ama bu sürekli böyle gitmez. Çözüm için bu alan bu aşamaya getirilmiş. Sizlerin de tepkilerini anlıyorum. Bundan sonrası için ne yapılabilir ona bakacağız. Koku ve kirlilik oluşmaması için, çevrede yaşayanların rahatsız olmaması için ne yapılabilirse o tedbirleri alacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.