Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Erol, Su Elçileri Tırı’nı Gezdi

Su Elçileri ekibinin son durağı Yalova oldu. “Temiz Su, Yeşil Vatan” sloganı ile yola çıkan ekip çocuklara iklim değişikliği ve kuraklık konularında eğitim verdi. Yalova Valisi Muammer Erol’da ekibin TIR’ını ziyaret ederek eğitime destek verdi.

Haber Giriş Tarihi: 04.09.2021 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Vali Erol, Su Elçileri Tırı’nı Gezdi

Su ile çevre konusuna dikkat çekmek ve suya önem veren bir nesil oluşturmak amacıyla illeri dolaşan Su Elçileri Yollarda ekibi Sinop’a gelerek çocuklar ve gençlere yönelik etkinlikler gerçekleştirdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlandırılan ve içindeki eğitim materyalleriyle çocuklara suyun öneminin anlatıldığı tırı Yalova Valisi Muammer Erol ve DSİ 13 Şube Müdürü Pelin Yalçın Balcı da ziyaret ettiler. Su Elçileri’nin amaçları hakkında Vali Erol’a bilgi veren yetkililer ise, “Su elçileri 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün ilk çıktığı yer olan Samsun’dan yola başladı. Bu anlamda da önemli bir mesajla başladı. Çocuklara temiz bir çevre bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Onlara bu bilinci de kazandırmamız gerekiyor. Devlet Su İşleri biliyorsunuz su kaynakları konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Ama bu su kaynaklarını temiz tutmak israf etmeden kullanmakta her bir bireyin bu anlamda görevi. Son zamanlara baktığımızda çocuklar bu anlamda çok daha bilinçli. Bu gibi çalışmaların da inşallah geleceğimiz olan çocuklara yaşanabilir bir çevre kullanılabilir su kaynakları bırakma noktasında önemli olduğunu düşünüyoruz” dediler.

Tırı gezerek Su Elçileri ekibinden bilgiler alan Vali Erol tırı ziyaret eden ve eğitimler alan miniklerle de bir süre sohbet etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.