Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Erol’dan Teksitil İşçilerine Ziyaret

Yalova Valisi Muammer Erol 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tekstil alanında çalışan kadınları ziyaret etti. Erol kadın çalışanlar çiçek sundu.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2019 08:07
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Vali Erol’dan Teksitil İşçilerine Ziyaret

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çalışan kadınları işyerlerinde ziyaret eden Yalova Valisi Muammer Erol’a Altınova İlçe Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, İl Jandarma Komutanı J.Albay Ali Gemalmaz,

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal, SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, İŞKUR Müdürü Erhan Dede ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Personeli ile ASDEP personeli de eşlik etti. İlk olarak Tavşanlı beldesinde bulunan C&A tekstil firmasını ziyaret eden Vali Erol burada ki kadın çalışanların gününü kutladı. Kadınlarla sohbet ederek onlara çiçek sunan Vali Erol kadınların toplumsal hayatın her noktasında yer almalarının önemine de vurgu yaptı. Vali Erol, “Kadınlarımız toplumumuzun en önemli yapı taşı olan ailede, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedir. Hızlı değişimle birlikte toplumsal yaşamın her alanında varlıkları ile bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan kadınlarımız her zaman milletimizin öncü kesimidirler. Tarih boyunca İstiklal mücadelelerimizde daima en ön safta yer alan kadınlarımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından seçme ve seçilme hakkının tanınması ile birlikte toplumda hak ettiği değeri almıştır. Ülkemiz son dönemde; kız çocuklarının okullaşması, kadın okur-yazarlığı, istihdama katılım, sağlık hizmetlerinden yararlanma oranlarındaki artışlar gibi birçok alanda kazanımların topluma yansıması ile beraber kadın erkek fırsat eşitliği alanında önemli mesafeler kat edilmiştir. Kadınlarımızın eğitim, sağlık, istihdam ve karar alma mekanizmalarına katılımıyla kaynaklara ve fırsatlara eşit olarak erişimi sağlandığında, toplum barış, refah ve esenlik içinde olacaktır. Ayrıca aile kurumunun en önemli unsuru olan kadınlarımız sayesinde, güçlü aile bağları, aile bireylerinin birbirine gösterdiği sevgi, saygı ve anlayış toplumumuzda hakim olacaktır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.