Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Civelek Başarılı Öğrencilere Tablet Verdi

Taşköprü Belediyesi, Yalova Valisi Esengül Civelek'in de katıldığı törenle beldede ki başarılı öğrencileri ödüllendirdi. Vali Civelek ilk hediyeyi Fen Lisesini kazanan Asena Çeliköz isimli kız öğrenciye verdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.09.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Vali Civelek Başarılı Öğrencilere Tablet Verdi

Taşköprü Belediyesi yapılan sınavlarda başarılı olan öğrencilerin ödüllendirilmesi amacıyla bir tören düzenledi. Taşköprü Belediyesi Kültür ve Spor Merkezinde ki törene Yalova Valisi Esengül Civelek'de katıldı. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Taşköprü belediye Başkanı Şaban Ertan sözlerine başarılı öğrencileri kutlayarak başladı. Her başarının kendilerini de mutlu ettiğine vurgu yapan Ertan, "2012-2013 eğitim öğretim yılında sınavlara çok çalışarak Fen Lisesi ve Anadolu Liselerine yerleşen başarılı öğrencilerimizi kutluyoruz. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır anlayışı ile Taşköprü belediyesi olarak sevgili öğrencilerimizin başarılarının sevincini paylaşmak istedik. Bu vesile ile Fen Lisesini kazanan bir öğrencimize bilgisayar, Anadolu Liselerini kazanan 26 öğrencimize tablet hediye ediyoruz. Taşköprü Belediyesi olarak Beldemizde bulunan okullarımızın ve geleceğin yöneticileri olan çok değerli öğrencilerimizin daima yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. En başta değerli velilerimizi, fedakâr öğretmenlerimizi ve kıymetli öğrencilerimizi başarılarından dolayı tekrar kutluyor, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının devamını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi

Ertan'ın ardından söz alan Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut'da eğitimin önemine vurgu yaptı. Devletin eğitime büyük pay ayırdığından ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi için ortaya koyduğu çabadan bahseden Karabulut başarılı öğrencileri kutladı.

Törende kısa bir konuşma yapan Yalova Valisi Esengül Civelek ise, "Bir milletin yükselmesindeki en önemli unsur sahip olduğu yetişmiş insan sayısıdır. Bunun için ise eğitim çok önemlidir. Bizler gençlerimizin eğitimine çok önem veriyoruz. Eğitimli genç nüfus bu ülkeyi daha ilerilere taşıyacak lokomotiftir. Bugün burada gördüğümüz başarılı evlatlarımızla ne kadar guru duysak azdır. Bundan sonraki eğitim hayatlarında da aynı başarıyı ortaya koyacaklarından hiç şüphemiz yoktur" diye konuştu.

Konuşmaların ardından başarılı öğrencilere tabet dağıtımı gerçekleştirildi. İlk tableti ise Yalova Valisi Esengül Civelek verdi. Fen Lisesini kazanan kız öğrenci Asena Çeliköz tabletini Türkiye'nin tek kadın valisi olan Esengül Civelek'in elinden almanın heyecan ve mutluluğunu yaşadı.

Törende Yalova Anadolu Öğretmen Lisesini kazanan Duygu Alçok, İstanbul Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesini Kazanan Hacer Ademoğlu, Şehit Osman Anadolu Lisesini Kazanan Zeynep Keskin, İrem Orhan Ve Selime Varız’a hediyelerini Çiftlikköy Emniyet Müdürü Aladdin Tunçbilek, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesini kazanan Kübra Turgut, Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesini kazanan Umut Kalkan, Betül Bulut ve Kübra Uysal’a hediyelerini Çiftlikköy İlçe Milli eğitim Müdürü Fahrettin Ataman, Yalova Anadolu Lisesini kazanan Fatma Yıldırım ve Gülnur Zıvalı, Çiftlikköy M.Kemal Anadolu Lisesini kazanan Ahsen Demir, Fatih Sultan Anadolu Lisesini kazanan Alper Gümüş ve Rabia Demirbaş’ hediyelerini AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Süleyman Çelebi, Çiftlikköy Anadolu Lisesini kazanan Pembe Seçen ve Elif Avcı, Fatih Sultan Anadolu Lisesini kazanan Hüseyin Şeker, İbrahim D.Müjde, M.Fatih Bayhan, Aslıhan Umut ve Eda Sarpkaya’ya hediyelerini Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Çiftlikköy Anadolu Lisesini kazanan Tuğba Dereli, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesini kazanan Kader Mercan, Yalova Anadolu Lisesini kazanan Muhammet Bozdemir, Ecenur Nalbantoğullarından ve Ayşegül Uygur’a ise hediyeleri Jandarma Komutanı tarafından verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.