Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uzun Anahtarı Bakanın Elinden Aldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 'Şiddete Maruz Kalan Kadınları İçin Koruyucu Önlemler Geliştirilmesi Projesi' kapsamında şiddete maruz kalan kadınlar ve çocukları için kullanılacak araçların anahtar teslimi yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Uzun Anahtarı Bakanın Elinden Aldı

Yalova'ya gönderilen aracın anahtarını ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam bizzat Yalova Aile ve Sosyal politikalar il Müdürü Hilmiz Uzun'a teslim etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 'Şiddete Maruz Kalan Kadınları İçin Koruyucu Önlemler Geliştirilmesi Projesi' kapsamında şiddete maruz kalan kadınlar ve çocukları için kullanılacak araçların sembolik anahtar teslimi Ford Otosan Gölcük Fabrikasında yapıldı. Törende konuşan Aile ve Sosyal Polotikalar Bakanı Ayşenur İslam 21. yüzyılın en önemli sorunlardan birinin kadına şiddet olduğunu söyledi. Ford Otosan Gölcük Fabrikası'nda düzenlenen törene Aile ve Sosyal Polotikalar Bakanı Ayşenur İslam, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ile ford çalışanları katıldı.

Türkiye genelinde ay sonuna kadar 77 ilde 135 araç, Marmara Bölgesinde 7 ilde 25 araç teslimi yapılacak. İstanbul 12, Kocaeli 4, Sakarya 3, Bursa 3, Bolu, Düzce, Yalova illerine de 1 adet Ford Transit marka araçlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlerine teslim edilecek. Araçların tamamı ay sonunda hizmete girmiş olacak.21. Yüzyılın En Önemli Sorunu Kadına Yönelik Şiddet

Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Ayşenur İslam burada yaptığı konuşmada, 21. yüzyılda en önemli sorunlardan birinin kadına şiddet olduğunu söyledi. Bakan İslam konuşmasına söyle devam etti

Bakanlığımız kadına yönelik şiddetin kabul edilemez inancıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Çalışmalar çok geniş bir yelpazede tüm tarafların işbirliği ve kordinasyonuyla sürdürülüyor. 21. yüzyılda en önemli sorunlardan birinin kadına şiddettir. Koruyucu hizmetler, kapsamlı politikalar çerçevesinde ancak bunlar giderilebilir. Kamu kurumları, medya, özel sektörle uzun soluklu çalışmalara ihtiyaçlar var. Son yıllarda yapılan düzenlemelerle kadın erkek eşitliği ilkesi çok daha fazla güçlendirildi. Medeni kanunda yapılan eşitlikçi reformlarla Türkiye'de kadına yönelik şiddete sıfır tölerans tanıyan bir duruma getirildi.
Amacımız Kadın Sığınma Evlerine İhtiyaç Olmayan Bir Ülke Yaratmak
Kadına yönelik şiddetle ilgili tüm yurtta geniş çaplı projeler ve çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen İslam konuşmasını söyle sürdürdü. Kadın konuk evleri geçici süre şiddete uğrayan kadınların kalması için hizmet veren yerlerimizdir. Ülkemizde 729 konuk evinde 3 bin 327 kişiye hizmet eriyoruz. Niyetimiz bir gün bunları tamamen kapatmaktır. Bir gün bunlara hiç ihtiyaç olmayan bir ülke yaratmaktır. Şiddet mağduru kadınların ilk gözlemlerinin yapıldığı geçici kabullerinin yapıldığı bakanlığımıza bağlı 25 ilk kabul yerlerimiz var. Şiddet önleme ve izleme merkezlerimizde de faliyetlerimize devam ediyoruz. 14 ilde şiddet önleme ve izleme merkezimiz var. Bunların kurulduğu andan itibaren 40 bini aşkın kadın, erkek ve çocuğa hizmet verdik. Kadınlara yönelik şiddet konusunda 71 bin polis eğittik, 65 bin sağlık personeli, 2 bin 500 jandarma, 531 iletişim fakültesi öğrencisini eğittik.Bu proje ile sayısını ve kapasitesini arttırdığımız şiddeteye uğrayan kadınlar ve onların çocuklarının kullanımı için 177 ilde 135 adet minibüs tedarik ettik. Bu minibüsler onların hizmetleri için kullanılacak.
Toplumsal Bir Yaranın Çözümüne Katkı Sağlamak İçin Kullanılacak
Minibüslerin toplumsal bir yaranın çözümüne katkıda sağlanacak projede kullanılacak olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç da şunları söyledi

"Bakanlığımızın kullanımına yönelik AB fonu sağlanan projede güçlü bir işbirliği oluşturuldu. Bakanlığımız markamıza ve bizlere güvendiği için çok teşekkür ederiz. Toplumsal bir yaranın çözümüne katkıda sağlanacak projede araçlarımızın kullanacak olmasından ayrıca büyük memnuniyet duyuyoruz. Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a 77 ilde araçlarımız görev yapacak"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.