Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Uyuşturucuyla Mücadelede Taviz Yok"

Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu Toplantısı Yalova Valisi Tuğba Yılmaz Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.01.2017 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Uyuşturucuyla Mücadelede Taviz Yok"

Toplantıda konuşan Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, "Toplumun ve özellikle gençlerin korunması için uyuşturucu ile mücadelede taviz vermeyeceğiz" dedi.

Uygulama Oteli'nde gerçekleşen Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu Toplantısı'na Yalova Valisi Tuğba Yılmaz başkanlık etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yılmaz uyuşturucu ile mücadelede kararlılık mesajı verdi. Vali Yılmaz yaptığı konuşmada "Biz evlatlarımızın kafalarıyla birlikte kalplerini de beslemeliyiz, Kötü alışkanlıklarla, bağımlılıkla mücadelenin en etkili yolu bu ülkenin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi; inancını, tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen nesiller olarak yetiştirmektir. Burada da en büyük görev başta aileler olmak üzere öğretmenlerimize düşmektedir. Dünya farklı bir yöne gidiyor ve birçok ülke ve toplum büyük bir açmazın içinde. Günümüzde uyuşturucu tüm insanlığı özellikle de gençleri ve çocukları ciddi anlamda tehdit etmektedir. Tarihî ve kültürel kökleri hala canlı olan, mensup olduğu ahlakî değerleri bir şekilde korumayı başarmış güçlü Türkiye’nin geleceği olan gençlerini de koruması elzemdir. Dünyada bazı milletlerin artık ikinci bir şansı yok. Ama bizim hala gidilecek yolumuz, tükenmemiş umudumuz, gerçekleştirilecek ideallerimiz var. Bunun için hiçbir ideolojik ve politik ayrım gözetmeden hep birlikte işbirliği yapmalı, memleketimizi ve gençlerimizi tüketim ve bağımlılık endüstrisinin kollarına düşmekten kurtarmalıyız. Ülkemizin bağımlılık mücadelesinde izleyeceği en doğru ve sağlıklı yol, çocuklarımızı ve gençlerimizi hiç başlamadan önce bu tehlikeden korumaktır. Benim çocuğum asla kullanmaz demeyin. Bilinmelidir ki ‘Tabiat boşluk kabul etmez’. Siz insanların kalplerini, zihinlerini boş bırakırsanız, gelir orayı her türlü kötü alışkanlık, bağımlılık işgal eder.  Biz evlatlarımızın kafalarıyla birlikte kalplerini de beslemeliyiz, mutmain etmeliyiz, doyurmalıyız. Kötü alışkanlıklarla, bağımlılıkla mücadelenin en etkili yolu bu ülkenin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi; inancını, tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen nesiller olarak yetiştirmektir. Burada da en büyük başta aileler olmak üzere öğretmenlerimize düşmektedir.” dedi.

Bağımlılıkla mücadelenin tek bir kurum veya merciinin işi olmadığını, kamu, özel sektör ve sivil toplum gibi birçok paydaşın ortak çabasını ve uzun soluklu bir programın tavizsiz uygulanmasının gerektiğini belirten Vali Yılmaz, "Son dönemde 'hedef ülke' haline gelen ülkemizde güvenlik kuvvetlerinin yıllardır başarıyla sürdürdüğü arz mücadelesine ilaveten, uyuşturucuyla da topyekûn mücadele etmektedir. Ancak çağdaş toplumlarda, halk sağlığına ilişkin sorunlar devlet mekanizmasının sivil toplumla sinerjik çalışmasıyla aşılmaktadır. Unutulmamalıdır ki aynı hayatı, aynı ülkeyi, aynı sokakları paylaşıyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz. Başta Yeşilay olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşları ve özellikle de medyadan rica ediyorum gençliğimizi bu illetten kurtarmak için devletimizin topyekûn verdiği mücadeleye sonuna kadar destek verelim. Sivil toplum kuruluşlarının da iştirakiyle uyuşturucuyla topyekûn mücadele etme anlayışını, bütün topluma yaymanın en önemli vazifemizdir. Burada herkesin üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesi gerekmektedir. Yapılan ve yapılmakta olan tüm çalışmaları titizlikle takip etmekteyiz" dedi.

Toplantıya; Garnizon Komutanı Dz. Kur. Alb. Ayhan Gedik, Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Yeşilöz, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı  Dinçer İlhan, Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü ve Yalova’daki Kamu Kurumların İl Müdürleri  hazır bulundu

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.