Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uysal'dan Koruyucu Ailelere Ziyaret

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal koruyucu aileleri ziyaret etti. Uysal, Koruyucu Aile hizmetinin çocukların geleceği  açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2017 09:44
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Uysal'dan Koruyucu Ailelere Ziyaret

Koruyucu Aile hizmeti kimsesiz çocukların aile ortamında yetişmeleri onların topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmeleri yönünde önemli bir adım. Bu kapsamda Yalova'da Koruyucu Aile olanları ziyaret eden Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal onlara teşekkür etti. Üstlendikleri görevin önemine de vurgu yapan Uysal, " Koruyucu Aile hizmetinin çocukların geleceği  açısından çok önemlidir. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır.

Çocuklar yeterli sevgi alabildikleri, gereksinimlerinin düzenli olarak karşılandığı sıcak aile ortamında yetiştirildiklerinde sağlıklı bireyler olarak yetişmektedirler. Bu bilimsel olarak  da kanıtlanmıştır. Kuşkusuz anne ve babalar da çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için çaba harcarlar.  Ancak yaşam her zaman düşünüldüğü gibi olmuyor. Bazı aileler zihinsel, bedensel, ya da psikolojik sorunları veya ekonomik yetersizlikleri, boşanma, ölüm gibi sosyal sorunları nedeniyle bütünlüklerini devam ettiremiyorlar.  Böyle durumlarda, çocuklara yardım edebilmenin en iyi yolu, öz ailesinin koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımlarının sağlanmasıdır. Bu nedenle, tüm dünyada korunmaya muhtaç çocuklar için en çok tercih edilen bakım şekli, ülkemizde de olduğu gibi koruyucu aile bakımıdır. Koruyucu aile bakımının, çocuğa sağladığı aile ortamının çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından önem taşımaktadır" dedi.

Koruyucu aile ziyaretlerine Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal'la birlikte İl Müdür  Yardımcısı Zekiye Baş, Koruyucu Aile ve Evlat Edinme birim yetkililerinden  Gonca Duygu Kırık ve Deniz İneç de katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.