Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uyarılara Kimse Kulak Asmamış

Yalova eski Belediye Başkan Yardımcısı, İnşaat Mühendisi Hüseyin Uygun, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek hizmet binasının hafriyat çalışmaları esnasında yaşanan heyelandan 15 gün önce  Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'nü uyardığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2016 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Uyarılara Kimse Kulak Asmamış

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin engelliler için yapılan ek hizmet binasının hafriyat çalışmaları esnasında geçtiğimiz günlerde heyelan meydana gelmişti. Yaşanan heyelan sonrasında Kaçkar Sokak çökerek kullanılmaz hale geldi. Heyelan nedeniyle Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de boşaltılmak zorunda kalındı. Yalova eski Belediye Başkan Yardımcısı, İnşaat Mühendisi Hüseyin Uygun ise çalışmaların daha proje aşamasında ve hafriyatın başlamasından 15 gün önce Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini uyardığını söyledi. Uygun, "Buradaki çalışmanın başlaması öncesinde yani proje aşamasında Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini tehlikeye karşı uyardım. Hafriyattan 15 gün öncede burada yapılacak çalışmanın istinat duvarına zarar vereceğini dile getirerek bir heyelanın kaçınılmaz olacağını kendilerine ilettim. Ama beni kimse dinlemedi. Çalışmalar devam etti ve üzülerek söylüyorum ki haklı çıktım. Kimse uyarılarıma kulak asmadı. Bu yaşananlardan doğan bir zarar var. Bu zararı kim karşılayacak. Firma karşılayacaksa tamam. Ama firma karşılamayacak Milli Eğitim Müdürü kasasından çıkacaksa, bu devleti zarara uğratmak olmayacak mı" dedi.

"Okulun boşaltılmasına gerek yok"
Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin boşaltılmasına da gerek olmadığını dile getiren Yalova eski Belediye Başkan Yardımcısı, inşaat Mühendisi Hüseyin Uygun, "Heyelan sonrasında bölgeyi yeniden gezip incelemede bulundum. Okulu tehdit eden bir durum söz konusu değil. Okulun boşaltılmasına hiç gerek yoktu. Bu da gereksiz bir şey olmuş. Keşke bunu yaparken de bizlere bir danışsalardı. Biz onlara okulun boşaltılmasına gerek olmadığını söylerdik" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.