Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Umre Kayıtları Başladı

Yalova İl Müftülüğü yazılı bir basın açıklaması yaparak 25.01.2010 tarihiyle birlikte Umre kayıtlarının başladığını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

695 Euro’dan başlayan fiyatlarla isteğe göre 7-10-14-20 ve 26 günlük kayıtların alındığını açıklayan Yalova İl Müftülüğü, Bahar döneminde, Yaz döneminde ve Ramazan ayında Umre turlarının düzenleyeceğini açıkladılar.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yalova İl Müftüsü Muhammed Sarıkaya, “Yalova İl Müftülüğünün 2010 Yılı Umre kayıtları 25/01/2010 tarihi itibariyle başlamıştır.Turlar gidiş-dönüş, yer ve süre, talep ve tecrübeye dayalı olarak belirlenmiştir. 695 Euro’dan başlayan fiyatlarla isteğe göre 7, 10, 14, 20 ve 26 günlük olarak, Bahar Dönemi, Yaz Dönemi ve Ramazan Umre Tur Programları düzenlenmiştir.
Talebe göre iş ve arkadaş guruplarıyla, çalışanlarına promosyon uygulayan özel sektör, meslek gurupları veya firmalara özel programlar düzenlenebilecektir. Bu durumda gurupların, kategori tercihleri, gidiş dönüş tarihleri ve ücretleri karşılıklı görüşmeler ile belirlenecektir.Umrecilerimiz 2, 3 ve 4 kişilik odalarda kalabilecekler ve ibadetlerine daha fazla zaman ayırmalarını sağlamak üzere Başkanlığımızca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilecektir.Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız, Yalova İl Müftülüğünden alacakları Ek-1 form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak, aşağıdaki belgelerle birlikte müftülüğe müracaat edeceklerdir” dedi.İstenilen Belgeler

1. Katılacağı tur tarihi itibariyle geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport,
2. Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
3. 4x6 ebadında beyaz fon üzerine çekilmiş, her birinin arkasına; umrecinin T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve ili yazılı olan 4 adet vesikalık fotoğraf,
4. Umre seyahat ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu,
5. Aşı kartı (Menenjit ACW 135Y),
6. 45 yaşından küçük olup eşleriyle birlikte gidecek bayanlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,
7. 45 yaşından küçük bayanlar ile 18 yaşından küçük erkeklerden birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan akrabalık belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı) ile müftülükten temin edilebilecek Ek-2 örneğe uygun olarak noterden alınacak muvafakatname ve taahütname, gereklidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.