Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

UKUB'dan Ar-Ge Merkezi

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Yalova'da kurulacak olan Kalıpçılar Vadisinin Endüstriyel Kalıpçılığa Yönelik Analiz, Simülasyon ve Optimizasyon Merkezi"ni de (ASOM) tamamladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
UKUB'dan Ar-Ge Merkezi

Sektörel gelişmeyi sağlayacak projelere imza atan Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB), "Endüstriyel Kalıpçılığa Yönelik Analiz, Simülasyon ve Optimizasyon Merkezi"ni de (ASOM) tamamladı. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen ASOM projesi ile UKUB üyelerine ve sektöre endüstriyel kalıpçılığa yönelik hizmetler sunuluyor.

Düzenlediği basın toplantısında ASOM projesi ile ilgili bilgi veren UKUB Başkanı Şamil Özoğul, Yalova’da kurulacak Kalıpçılar Vadisi’nde yer alacak olan Teknoloji ve Ar-Ge Merkezi’nin sektör için büyük önem taşıdığını söyledi. Teknoloji ve Ar-Ge Merkezi’nin temelini oluşturacak projeleri bir bir yaşama geçirdiklerini açıklayan Özoğul, BEBKA desteği ile gerçekleştirilen Tersine Mühendislik Merkezi (TMM) projesinin ardından yine BEBKA tarafından desteklenen ASOM projesi ile de UKUB üyelerine ve kalıpçılık sektörüne hizmet verdiklerini söyledi.
BEBKA’nın geçen yıl Temmuz ayında onayladığı ve 673 bin 950 liralık bütçeye sahip ASOM projesi için yüzde 75 oranında destek verdiğini kaydeden UKUB Başkanı Şamil Özoğul, “ASOM ile endüstriyel kalıpçılığın gelişmesine yönelik önemli çalışmalar yapıyoruz. Merkezde uzman personel ve son teknoloji ürünü makineler, cihazlar ve yazılımlar aracılığı ile üyelerimize plastik enjeksiyon proses analizi, sac metal form verme proses analizi, basınçlı döküm (metal enjeksiyon) proses analiz, 3D lazer desenleme, 3D lazer gravür işleme ve lazer markalama ve termal kamera konularında hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.