Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uedaş Ve CLK Ulludağ Elektrik Aileleri İftarda Buluştu

Yalova'da Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ve CLK Uludağ Elektrik tarafından personele iftar yemeği verildi.

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2016 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Uedaş Ve CLK Ulludağ Elektrik Aileleri İftarda Buluştu

  Yalova Sporium tesislerinde UEDAŞ ve CLK Uludağ Elektrik tarafından personele iftar yemeği verildi. UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, UEDAŞ çalışanları, eşleri ve çocukları iftara katıldı. Canlı fasıl eşliğinde başlayan program okunan ezanla birlikte oruçların açılmasıyla devam etti.

  İftarın ardından konuşma yapan UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe , "Geleneksel hale getirdiğimiz buluşmamızı bir kez daha birlikte yaşamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik ayı olan mübarek Ramazan’da sizlerle beraber olmak çok güzel davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 

  CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç ise, "Değerli çalışma arkadaşlarımız ve kıymetli aileleri, Artık geleneksel hale gelen iftar buluşmalarımızda bu sene de hep birlikte oruçlarımızı açtık, aynı sofraları paylaştık. Birlik ve beraberlik ayı olan mübarek ramazanda, sizlerle birlikte bulunmak bu yemeklere anlam kazandırıyor, bundan dolayı davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimizi sunuyorum. Hadid Suresinde, “Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için açık ayetler indiren O'dur. Şüphesiz Allah, size karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.” deniliyor. Yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’in daha birçok yerinde; karanlık genellikle günah, hüzün, bunalım, kaos, ölüm gibi kötü kavramlarla ilişkilendirilirken, aydınlık ise doğruluk, huzur, mutluluk, hayat gibi güzel kavramlara işaret ediyor. Manevi hayatımızda karanlıklardan aydınlığa doğru yol almak, hayırlı huzurlu bir yaşantıya kavuşmak hepimizin en büyük temennisi iken biraz önce bahsettiğim olumlu ve olumsuz kavramların, karanlık-aydınlık mecazi kullanımıyla açıklanması, fiziki aydınlığın da günlük hayatlarımız için ne kadar önemli bir yer teşkil ettiğini bize gösteriyor. Sizler yaptığınız çalışmalarla şehirlerimizin karanlıklardan kurtulup aydınlanmasına, medeniyetin evlerimize ulaşmasına, ülkemizin üretmesine, gelişmesine, kalkınmasına katkıda bulunuyorsunuz. Ramazan ayı kalplerimizi nurlandırırken, sizler de sahada, işletmelerimizde zorlu şartlar altında, sabırla, özveriyle çalışarak evlerimizin nurlanmasına vesile oluyorsunuz.Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş olan Ramazan ayının bizlere, milletimize, memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum. Böyle güzel mekanlar, böyle güzel sofralarda birlikteliklerimiz daim olur inşallah, hepinize hayırlı bereketli nice ramazanlar dilerim" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.