Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tutuk, Bakan Kurum’a Yalova’da Ki Çalışmaları Anlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, ilçe belediye başkanı ile birlikte telekonferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2020 13:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tutuk, Bakan Kurum’a Yalova’da Ki Çalışmaları Anlattı

Tutuk Yalova’da ki çalışmaları Bakan Kurum’a aktararak, Koronavirüs ile sağlık, sosyal ve ekonomik olmak üzere üç açıdan mücadele ettiklerini söyledi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk , Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından gerçekleştirilen telekonferansa katıldı.  Koronavirüs (Covid-19) gündemiyle gerçekleştirilen toplantıda başkan yardımcıları ve ilçe belediye başkanları da hazır bulundular. Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katılarak belediye başkanlarının yaptığı çalışmaları dinledi ve taleplerini not aldı.

Covid-19 virüs hastalığı başladığı günden bu yana birlik ve beraberlik içerisinde salgınla mücadele ettiklerini ifade eden Başkan vekili Tutuk, "Birinci önceliğimiz sağlık açısından yaptıklarımız ve yapacaklarımız, ikincisi sosyal olarak hayatın içerisinde yaşanan problemlere birinci derece müdahale edilmesi, üçüncüsü ise bu işlerin ekonomik kısmıdır" dedi.

“İlk andan itibaren vatandaşımızın yanındayız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile konuşan Başkan vekili Tutuk,  "Valimizle, belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, kurumlarımızı da dahil ederek bütün sorunların üstesinden gelemeye çalışıyoruz. Sosyal infial yaratacak her türlü konuyu titizlikle ele alıp uygulamaya geçiyoruz. İlimizde dezenfeksiyon çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz.  Ekiplerimiz şehrin her tarafını düzenli olarak dezenfekte ediyor. Bununla kalmayarak kurum kuruluşları, ilimizdeki gazeteleri de dezenfekte ettik. Talep geldiği takdirde ekiplerimiz vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz vatandaşımızın yanındayız. Hep birlikte zor günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tam" dedi.
“Belediyelerimize desteğe hazırız”

Yalova’da Koronavirüs ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için telekonferansa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde tüm  belediye başkanlarının Koronavirüs ile ilgili son derece ciddi tedbirleri aldığını ve yaklaşık iki haftalık süreçte etkin bir şekilde çalışmalar yürütülürse ondan sonraki zamanda daha da az etkileneceklerini söyledi.

Belediyelerin kaynak ve hizmet noktasında yapılması gereken ne varsa bakanlık olarak destek verdiklerini vurgulayan Bakan Kurum "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları çerçevesinde bu güne kadar gelmiş olduğumuz çalışmaları daha da etkin bir şekilde yapıyoruz. Projelerimize, yatırımlarımıza devam etmemiz gerekiyor. Koronavirüs ile ilgili tedbirleri almak iş yapmamak anlamına gelmiyor. Sonuçta ülkenin üretmesi, istihdam yaratmamız gerekiyor, bu noktada da belediyelerimizle ortak çalışmamız lazım. Biz güçlü bir ülkeyiz, güçlü bir devletiz. Yalova Belediyesi ile birlikte, ilçe belediyelerimizin yanındayız ve yapılması gereken her türlü desteği de sağlamaya hazırız" dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile gerçekleşen telekonferansa Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar da katıldılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.