Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türkiye’nin En İyi Poligonu Yalova’da

Yalova’nın ilk poligonu ‘FRT Poligon’, Vega Alışveriş Merkezi’nde hizmete girdi. Bilinçli silahlanmaya katkı sunacak ve turizme katkı sağlayacak olan FRT Poligon, daha şimdiden stres atmak isteyenlerin uğrak noktası oldu

Haber Giriş Tarihi: 17.09.2021 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Türkiye’nin En İyi Poligonu Yalova’da

Genç girişimci Burak Fırat tarafından Vega Alışveriş Merkezi içerisinde açılan FRT Poligon, Yalova’nın ilk ve tek atış poligonu olma özelliğini taşıyor. Tam güvenlik önlemlerinin alındığı poligonda, atışlar ise alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılıyor.

Basın mensuplarına tanıtıldı

Düzenlenen kahvaltılı bir program ile Yalova’da hizmete giren poligon basın mensuplarına tanıtıldı. İşletme Sahibi Burak Fırat, Vega AVM Müdürü Emin Aydın, Mesul Müdür Atilla Canbulat ile uzman eğitmenler Rafet Metin Çetinkaya, Alperen Kıvılcım ve Emine Beyyavaş basın mensuplarıyla bir araya gelerek poligonu ve burada verilen eğitimler hakkında bilgilendirmede bulundu. Hem stres atmak isteyen hem de silah kullanan, silah kullanmak zorunda olan, silah kullanarak görev yapan insanların doğru eğitim almalarını sağlama amacında olduklarını söyleyen Burak Fırat, “Alanında uzman eğitmenlerle, uluslararası düzeyde eğitmenlerimizle burada eğitim veriyoruz. Taktik atış eğitimi, özel atış eğitimi, silah bakımı gibi pek çok konuda da bilgilendirmede bulunuyoruz. Poligonumuz atıcıların güvenli ve rahat bir ortamda atış yapmaları için özel olarak tasarlandı. Atış öncesi vatandaşlarımıza güvenli silah sıkma konusunda da kısa bilgilendirme yapılıyor. Poligona gelen vatandaşlarımız gerçek silahlarla ateş edip stres atıyorlar” dedi.

“Türkiye’de ilk 3’teyiz”

Özel bekleme lobisinin de bulunduğu poligonda tam güvenlik önlemlerinin de alındığını söyleyen Fırat, Türk Standartları Enstitüsü tarafından da denetlendiklerini bildirdi. Teknoloji ve yenilik alanında Türkiye’de ilk 3’te yer aldıklarını söyleyen Fırat, “Teknoloji ve yenilik olarak Türkiye’de en iyi ilk 3’teyiz. Ses ve yangın izolasyonları ile tabletli ekranlı sistemlerimiz mevcut. Teknolojiden faydalanılarak imal dilmiş bir poligon burası. Yalova’da sanal VR poligonunu da hayata geçirme niyetindeyiz. İlk kuralımız can güvenliği. Bizler bilinçli silahlanmaya katkıda bulunmak istiyoruz. Silah kullanmak da taşımak da bilinçli ve profesyonelce olmalı” diye konuştu.

Yerli mühimmat ve yerli silah kullanılıyor

Poligonda bir takım sert kuralların da olduğunu söyleyen Fırat, gerçek silah ve gerçek mühimmatların kullanıldığını belirtti. Yerli silah ve yerli mühimmat kullandıklarını da söyleyen Fırat,“18 yaşını geçen herkes atış yapabilir. Ayrıca ailelerinin refakati veya özel izni ile 13 yaş ve üstü de atış yapabilir. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer almak isteyen gençlerimiz var. Onlar da burada eğitim alıp atış yapabiliyor. Ayrıca tabanca merakı olan vatandaşlarımız varsa bu merak ve heyecanlarını poligonumuza gelerek giderebilirler” dedi.

“Büyük memnuniyet duyuyoruz”

Vega AVM Müdürü Emin Aydın ise Yalova’ya atış poligonunun kazandırılması nedeniyle genç işletmeciyi tebrik etti. Aydın, AVM olarak ise böyle bir poligona ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyerek, “İnsanlarımız, meraklıları dağa taşa atış yapacağına burada gelip profesyonelce bir yerde bu atışları yapabilecekler. İşletmemizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.