Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk Soydaşlar Acılara Ortak Oldu

Bulgaristan’da faaliyette bulunan ve üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan depremler sonrası, Türkiye’deki depremzedelere yardım etmek için hemen hemen harekete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2023 09:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Türk Soydaşlar Acılara Ortak Oldu

 Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) tarafından oluşturulan 29 koordinasyon merkezinde bin kişilik ekip deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan yardımları araçlara yükleyerek Türkiye’ye gönderimini sağlıyor.

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Türkiye’de meydana gelen deprem nedeniyle yardımların toplanması için 29 koordinasyon merkez kurdu. 1000 kişilik bir ekip ile Bulgaristan’da Türklerin yoğun yaşadığı Haskovo, Burgaz, Kırcali, Razgrad, Tırgovişte, Silistra, Şumnu, Dobriç, Varna,

Smolyan illerinden toplanan yardımlar tırlara yüklenerek Türkiye’ye gönderildi.

Hak ve Özgürlükler Hareketi Bölge Temsilcisi Lütfi Özgür, yaşanan felaket sonrasında Bulgaristan’da yaşayan Türkleri acılara ortak olmak üzere organize olduğunu söyledi. Özgür, “HÖH organizasyonu ile Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımız ellerinden ne geliyorsa destek oldu ve koordinasyon merkezlerine adeta akın etti. Yardımlar toplanarak Türkiye’de deprem bölgesine gönderildi. Bulgaristan’da yaşayan Türkler bu konuda acılarımıza ortak olmak üzere büyük bir dayanışma sağladı. Soydaşlarımız desteklerine devam ediyor” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.