Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Toplum Yararına Program” Kuraları Çekildi

Çalışma ve İŞKUR il Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program (TYP)  kapsamında “Çevre Temizliği, bakım ve onarım” işinde istihdam edilecek vatandaşlar Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezi konferans salonunda yapılan “Noter Kurası” ile belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2018 09:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Toplum Yararına Program” Kuraları Çekildi

Çalışma ve İŞKUR il Müdürlüğü ve 15 Kurum işbirliği ile düzenlenen Toplum Yararına Projeler hakkında açıklama yapan Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede; Özellikle dezavantajlı guruplara uygulanmak üzere toplamda 15 proje hazırlandı. Projelerimizin uygulanması ile bir taraftan geçici de olsa vatandaşlarımızın iş gücü piyasasından uzaklaşmasını engelleyerek, yeniden iş bulmasına fayda sağlamakla birlikte aynı zamanda vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanların bakım onarım temizlik ve tanıtımına yönelik katkı sağlanacağını ifade etti. İl Müdürü Dede, “Hayata geçen projeler ile park, bahçe, orman ve mesire alanlarının temizliği, Camilerimizin iç ve çevre mekan temizliği, köylerde su depolarının bakım onarım ve temizliği, turizm alanlarının tanıtımı ve güzelleştirilmesi, genetik bitkilerin korunması ve bakımı, milli parkların çevre temizliği bakım ve onarım çalışmalarının yapılacağı,  bu kapsamdaki çalışmalarda istihdam edilmek üzere 6 ay boyunca çalışacak olan katılımcılara bu süre zarfında sigorta primleri ve maaşları asgari ücret olmak üzere İŞKUR tarafından ödenecektir” dedi.

Sosyal yardım istihdam bağlantısının da bileşenlerinden olan Aktif işgücü politikaları ile uygulamaya konulan Toplum Yararına programlar ile dezavantajlı gurupların çalışma hayatının içersin de yer almasını sağlayarak, aynı zamanda çalışanların hijyen eğitimi, okuma yazma eğitimi, gibi ihtiyaca göre bireysel gelişim eğitimlerinden de yararlandırarak işgücü piyasasında tutunmalarını sağlayacak çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Dede, Programların 7 Mayıs 2018 tarihinde başladığını bildirdi. Bu vesileyle Proje katılımcılarına ve yüklenici kurumlara verimli, başarılı bir çalışma dönemi temennisinde bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.