Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Toplum Destekli Polis Projesi” Yalova’da Hayata Geçirildi

İl Özel İdare Toplantı Salonunda düzenlenen törenle, Toplum Destekli Polis (TDP) Projesi tanıtıldı ve projenin uygulanmasında kullanılmak üzere İl Özel İdaresince tahsis edilen 7 adet scooter tipi motosiklet hizmete girdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Bu projeyle, polisin hizmet sunulan yerler itibariyle en ücra köşelerdeki yerleşim alanlarına da ulaşabilmesi, bu yerlerde yaşayan vatandaşların talep, öneri ve ihtiyaçlarının karşılanması ve güvenlik hizmetlerine vatandaş odaklı olarak yön verilmesi amaçlanmakta, Toplum Destekli Polisin, halkla, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, esnafla, mahalle sakinleri ve gençlerle birebir iletişim içine girerek çalışmalarını sürdürmesi ve güvenlik hizmetlerine en kolay ve en hızlı bir şekilde ulaşmaları hedeflenmekte.

Törende konuşan Yalova Valisi Mehmet ERSOY, “Toplum Destekli Polis Projesi, çağdaş yönetimde yönetmekten daha çok yönetişime geçişin emniyet birimlerimizdeki en önemli yansımasıdır.

Artık, yönetim her kademede paylaşmayı, her kademede etkileşmeyi, her kademede şeffaflığı ve her kademede saydamlığı gerekli ve zorunlu kılıyor.

Biz gerek Toplum Destekli Polis sürecinde, gerekse kurum amirlerinizle yaptığımız bütün toplantılarımızda, Yalova İlinin mutlak anlamda yönetişim ilkelerine uygun, gerçekten moda tabirle toplam kalite yönetiminin bütün unsurlarını içinde barındıran idarelerden ve onların başındaki idarecilerden oluşması gerektiğini dile getiriyoruz.

Toplum Destekli Polis, bunun çok güzel göstergelerinden bir tanesidir. Ama artık bizim başında olduğumuz idareler, vatandaşın kapısına gitmekten ürktüğü, kapısına gitmekten çekindiği, giderse bugün git yarın gel derler mi? korkusunun yaşadığı kapılar asla olmamalı. Biz kapımıza gelen herkesi her zaman ve her ortamda, günün mesaisinin en son dakikasında gelen insanı çok yakın akrabamız gibi yakınlık göstererek, güler yüzle, şefkatle, samimiyetle ve devletin bütün sıcaklığını, devletin bütün himayeciliğini göstererek ama her şeyden önemlisi onların gerçekten bu ülkenin çok önemli, en değerli yurttaşlarından bir tanesi olduğu hissini vererek karşılama ve ona göre muamele yapmak zorundayız.

Eğer gerçekten biz demokratik çağdaş bir devletin yöneticileri, demokratik çağdaş bir hukuk devletinin kamu görevlileri olacaksak her şeyden önce sadece ve sadece görevimizin bizim dışımızda vatandaş statüsünde kalan herkese o makamda eşit ve adil davranmanın o makamda dürüst ve şeffaf olmanın bütün gereklerini yerine getirerek muhatap kabul etmek ve onları o sevgiyle ve o sıcaklıkla kucaklamak olmalıdır.

Toplum Destekli Polis Projesini, bu duygumuzu, bu düşüncemizi, bu arzumuzu en iyi şekilde ifade etmenin bir aracı olarak görüyorum. Bu sahada görev yapacak arkadaşlarımızın, bizim bütün hissiyatımızı, bütün samimiyetimizi ve bütün iyi dileklerimizi, bütün güler yüzümüzü bizim adımıza, Yalova da yaşayan herkese göstermek için azami gayret göstereceklerine, çocuklarımızın polis ablaları, polis abileri büyüklerimizin polis arkadaşları, polis dostları olabilmenin bütün gereklerini yerine getireceklerine inanıyorum.

Bu projede ve diğer hizmetlerimizde, bizlerin iyi niyetli gayretlerine destek olan ve bizimle her zaman işbirliği içinde olan İl Genel Meclisimizin değerli başkanına ve değerli üyelerine çok teşekkür ediyorum. İl özel idaresinin bütün çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. İlimizdeki bütün kamu görevlilerine bu duygularla, bu doğrultuda yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.