Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Topçular, "Hocalı Soykırımını Unutmadık"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Başkanı Hasan Topçular Hocalı Katliamını asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Topçular, "Hocalı Soykırımını Unutmadık"

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular Hocalı Katliamının 23. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 1992 yılında Hocalıda yaşananların bir insanlık ayıbı olduğunu vurgulayan Topçular açıklamasında şu sözlere yer verdi:
"26 Şubat 1992 tarihi; Türk Dünyası ve Azeri Türklerinin en acılı günlerinden birisi, Uygar Geçinen dünya için de utanç tablosudur. Hocalı Katliamı, bütün batı dünyasının ve sivil toplum örgütlerinin ve insan hakları ile ilgilendiğini söyleyen kuruluşların gözleri önünde yapılmış ancak sadece seyirci kalınmış ve bu insanlar sadece Türk oldukları için katledilmiştir.

Hocalı Katliamı tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan insanlık trajedisidir. 1914 yılında tehcirde yaşananları, Türkleri soykırım ile suçlayanlar 20. yüzyılda ne yapmışlarsa, 21. yüzyılın başlarında da aynısını yapmaktadırlar. İnsanlık bu utanç tablosunu unutmamalı ve görmezden gelmemelidir.

26 Şubat 1992 günü Ermeniler, savunmasız masum sivil halkı ellerindeki ağır silahlarla hunharca katletmişlerdir. Bunların 106’sı kadın, 23’ü çocuk olmak üzere 613 kişiyi katletmişlerdir. Geride kalan insanlar ise göçe zorlanmıştır. Göçe zorlanan bu masum insanlar ise pusuya düşürülerek kurşuna dizilmiştir. Hocalı Katliamında göçe zorlanan insan sayısı 6350 kişi civarındadır. 18 yıldan bu yana Karabağ ve Hocalıdan ayrılıp, kendi topraklarına dönememiş binlerce insan çeşitli yerlerde perişan bir vaziyette yaşam mücadelesi vermektedir. Bu acı durumu sözde insan hakları temsilcileri görmezden gelmektedir. Azerbaycan topraklarının bir kısmı insan kanı içmeye doymayan ermeni katiller tarafından hala işgal altındadır. Bakü ve Gence de yaşam mücadelesi veren 1 milyondan fazla nüfus vardır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak daha öncede açıkladığımız gibi şimdi de açıklıyoruz 'Bunun adı soy kırımdır.' Uygar geçinen dünyaya sesleniyoruz bu soy kırımı tanımalısınız, kabul etmelisiniz.

Ortada bir suç var; yüzyılın en büyük insanlık suçu. O suçun işlendiğine dair binlerce insan bedeninden oluşan kabarık bir delil dosyası var, Azerbaycan Türklerinin kanıyla yazılmış bir iddianame var, buna karşın evet ben yaptım ve bu cinayetleri işlediğimden hiç pişman değilim diyen sanıklar var.Üzgünüz ama ortada Türk Milletine sahip çıkacak iradeyi gösterecek iktidar yok. İktidar şu anda sahip olduğumuz Türk Toprağını en güvenli şekilde bırakıp kaçmanın sarhoşluğu içinde kahramanlık naraları atmakla meşgul olmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Ermeni devleti ile tek taraflı anlaşma imzalamaktadır. Bu gün ermeni devleti soykırım iddiasında bulunmakta olup tek taraflı olarak kapılarını açmak istemektedir. Biz MHP olarak diyoruz ki; Ermeniler, Dağlık Karabağ’ı terk etmedikçe, çadırlarda yaşayan Azeri kardeşlerimiz yurtlarına dönemedikçe Azerbaycan Azat olmadığı sürece biz her türlü antlaşmaya karşıyız"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.