Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Topçular, "Çiftçilerin Yaraları Bir An Önce Sarılmalı"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Başkanı Hasan Topçular lodos nedeniyle zarar uğrayan çiftçilerin yaralarının bir an önce sarılması gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Topçular, "Çiftçilerin Yaraları Bir An Önce Sarılmalı"

Geçtiğimiz gün meydana gelen kuvvetli lodos neticesinde seraları yıkılan ve mahsullerini kaybeden çiftçiler zor durumda. Konuyla ilgili MHP kanadından da bir açıklama geldi. Zarara uğrayan çiftçilerin yaralarının bir an önce sarılması gerektiğini vurgulayan MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, "Geçtiğimiz hafta sonu tüm Marmara'yı etkisi altına alan Lodos maalesef ilimizi de vurmuştur.Lodos sonrası birçok binamızın çatısı uçmuş,ağaçlar yerinden sökülmüş ve elektrik direkleri devrilmiştir.Halkımız içinde, can tehlikesi oluşturan bu durumu çok şükür can kaybı olmadan atlattık.Şimdi ise başa gelen felaketlerden ders çıkarma zamanı. yetkililer tehlike arz eden tüm bina ve iş yerlerini tespit edip, önleyici tedbirler alınmasını sağlamalıdır.
Yalova'nın temel geçim kaynaklarından olan seracılık ve fidancılık, bu Lodos'tan ağır şekilde yara almıştır.Özellikle TİGEM arazisinde kurulan Garden AŞ de yer alan işletmelerin zararı had safhadadır.Aynı şekilde köylerimizde de geçimini seracılık ve fidancılıktan sağlayan köylülerimizin, hasar tespit çalışmaları yapılarak zararlarının giderilmesi gerekmektedir.Bununla birlikte geçimini balıkçılıkla sağlayan vatandaşların tekneleri de zarar görmüş bir çoğu kullanılamaz hale gelmiştir.Tüm bu zararlar tespit edilmeli ve bir an önce mağdurların,mağduriyeti giderilmelidir.
Sosyal devletin en önemli görevlerinden biri de afetzedelerin zararlarını gidermektir.Bu yüzden Devletin yetkili kurumları görevlerinin biran evvel farkına varıp,daha fazla mağdur edilmeden, Lodos'dan zarar gören, Yalova 'lı hemşerilerimizin zararlarını karşılamalıdır.Hasar tespiti için her vatandaşın başvurusunu dikkate alıp mutlaka değerlendirilmelidir.Yalova da bu afetten zarar gören vatandaşlarımızda çekinmeden devletin ve belediyenin kurumlarına başvurmalıdır.Bu onların en doğal hakkıdır.
Tüm Yalovalı halkımıza yeniden geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve Allah daha beterinden korusun diye dua ediyorum" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.