Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Topaloğlu’na, “Farkındalık Sertifikası”

Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nu ziyaret eden Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Arif Laçin, “Erişilebilirlik İçin Buradayım Farkındalık Sertifikası”nı takdim etti.

Haber Giriş Tarihi: 04.09.2021 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Topaloğlu’na, “Farkındalık Sertifikası”

2020 yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından engellilerin kamusal alanlardan daha rahat bir şekilde faydalanmalarına imkan sağlayacak olan çalışmaların yapılması amacıyla, “Erişilebilirlik Yılı” ilan edilmişti. Bu kapsamda oluşturulan Erişilebilirlik Eylem Planı doğrultusunda Yalova’da Yalova Emniyet Müdürlüğü’nün de aralarında olduğu birçok kurumda önemli çalışmalar ortaya kondu. Bu kapsamda Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nu makamında ziyaret eden Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Arif Laçin, Şube Müdürü Habib Alim, Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Erişilebilirlik Hizmet Birim Sorumlusu Volkan Yılmaz ve Erişilebilirlik Komisyon Üyesi Ömer Yazıcı, Topaloğlu’na Erişilebilirlik Eylem Planı doğrultusunda Yalova’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Yalova’da göreve başlaması nedeniyle hayırlı olsun dileklerini de ifade eden Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Arif Laçin, Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’na, “Erişilebilirlik İçin Buradayım Farkındalık Sertifikası”nı takdim etti.

Farkındalık yılı ve Farkındalık Eylem Planı hakkında da bilgi veren Laçin, “Tüm kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak erişilebilirlik çalışmalarının planlı ve standartlara uygun bir şekilde yürütülebilmesi, uygulamalara hız verilmesi, bu alanda fiziksel, dijital ve zihinsel dönüşümün sağlanması ve erişilebilirlik kültürünün oluşturulması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘2020 Erişilebilirlik Yılı’ ilan edilmiştir. Bu kapsamda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde’, engelli bireylerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına ve kamu hizmetlerinden yararlanmalarına katkı sağlayan proje, uygulama ve hizmetler geliştirilmesine başlanmıştı” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ise, Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Arif Laçin ve beraberindekilere teşekkür ederek ildeki kurumsal çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.