Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tokalak, "Bu Kurslar Yalova İçin Bir Avantaj"

Yalova Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Erdal Tokalak Yalova Üniversitesi tarafından verilmeye başlayan Gemi Adamı Sertifikası Kursları'nın il açısından büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tokalak, "Bu Kurslar Yalova İçin Bir Avantaj"

Bugüne kadar Yalova'da verilemeyen Gemi Adamı Sertifikası Kursları Yalova Üniversitesi Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü tarafından düzenlenmeye başlandı. Bu kursların Yalova açısından büyük bir avantaj sağladığını dile getiren Yalova Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Erdal Tokalak bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi. Bu güne kadar bu belgeleri almak için çevre illere gidildiğini dile getiren Tokalak, "Yalova'dan Gemi Adamı Sertifikası alacak olan vatandaşlarımız İstanbul'a gitmek zorunda kalıyorlardı. Bu belgeyi sıfırdan alacak olanlar 44 gün süren bu kurslara katılıyor ve ciddi bir zorluk yaşanmasına neden oluyordu. Sertifika yenilemek isteyenlerde 17 gün süren bu kurslara katılmak zorundaydı. Bu gidiş dönüşler düşündüğünde büyük bir problem yaşanması anlamına geliyordu. Oysa artık Yalova Üniversitesi Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü bu eğitimi vermeye başladı. Bu Yalova açısından büyük bir avantaj. Balıkçılık yapan arkadaşlarımızın da alması gereken belgeleri veren bu bölüm sayesinde 300-400 balıkçımız İstanbul'a gitmekten kurtuldular. Yalova bu anlamda da üniversitesinin olmasının avantajını yaşamaya başladı" dedi.

Yalova Üniversitesi Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü tarafından şu sertifikalı eğitimler veriliyor;
IMO Model Kursu, Genel Telsiz Operatörlüğü, Denizde Canlı Kalabilme, Can Kurtarma Araçlarını kurtarma, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Temel ilk Yardım, Personel Emniyeti Sosyal Sorumluluk, Sınırlı Telsiz Operatörlüğü, Yat Kaptanlığı, Radar Gözlem ve Plotlama, ARPA / Radar Kullanma, İleri Yangın, Gemide Tıbbi bakım, Gemide Tıbbi ilkyardım, Gemi ve Liman Güvenliği, Tanker Kursları, Gemi Kışlama ve Buzda seyir, Köprüüstü kaynak yönetimi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.