Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tıp Fakültesi Öğrenci Almaya Başlayacak

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 2021/2022 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alacakları müjdesini verdi.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2021 07:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tıp Fakültesi Öğrenci Almaya Başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak kurulması kararı verilen Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi için hummalı bir çalışma sürdürülüyor. Bu kapsamda 2021/2022 eğitim ve öğretim yılında öğrenci almaya başlanacak. Çalışmaları hızla sürdürdüklerini ve paydaş kurumlarla da sürekli bir irtibat ve koordinasyon içerisinde olduklarını ifade eden Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, “Tıp fakültesine hemen bu yıl öğrenci alacağız. Öğrencilerimiz ilk iki veya üç yıl komşu tıp fakültelerinde temel tıbbi eğitimlerini görecek. Bu süreçte biz de diğer hastane uygulamalarına dair altyapıyı hazırlamış olacağız. Zaten hastanemiz de hazır. Bununla ilgili protokol hazırlanacak. Bu sene misafir öğrenci kabul edecek komşu fakültelerin de bu kapasitesini göz önünde bulundurarak asgari 40, azami 60 öğrenciyi ilk yıl alacağız. Kendi binalarımıza geçtiğimizde bu rakam da gelişir. İyi bir kadro kurmayı düşünüyoruz. İnşallah kaliteli bir fakülte ve üniversite oluşturma yolunda hızla ilerliyoruz. İyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete girecek olan 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nin de bir Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülmesi için görüşmelerin başladığını söyleyen Cebeci, “Sağlık Bakanlığınca 200 bin metrekare alanda yapımı süren, 498 yeni nesil deprem izolatörü bulunan 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesinin fakültenin açılmasında önemli bir etken. Hastanemiz bu öğretim yılı sonunda faaliyete geçecek. Tam teşekküllü bir devlet hastanesi ancak araştırma hastanesi olarak planlanmadığı için şimdiden İl Sağlık Müdürlüğü ve bakanlıkla görüşmelerimiz sürüyor. Araştırma hastanesi olması için gerekli eklenti ve ünitelerin planlamasını yapıyoruz. Hastaneyi Sağlık Bakanlığı ve üniversitenin birlikte kullanmasıyla ilgili çalışmalara başladık. Belki bir ek bina yapma ihtiyacı olacak. Her yönüyle çağdaş, bilimsel, teknolojilerle donatılmış bir hastane olacak. Tıp Fakültemiz de hazır bir hastanede çalışmanın avantajına sahip olacak. Kent, devlet hastanesi niteliğine sahip bir tesisin Tıp Fakültesi Hastanesi olarak kalite kazanmasından yararlanacak, tek yatırımla çok yönlü istifade sağlanacak” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.