Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tıp Fakültesi’ne Çocuk Hastalıkları Profesörü

Yalova Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde eğitim ve öğretim verecek akademisyenlerin kadroya katılma sürecini hız kesmeden devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2022 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tıp Fakültesi’ne Çocuk Hastalıkları Profesörü

 Bu çerçevede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İsmail Yıldız da Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İsmail Yıldız, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı. Uluslararası ve ulusal kongrede konuşmaları, oturum başkanlıkları ve bildirileri bulunan Prof. Yıldız, Çocuk Eğitim Kliniği ve yan dalların kurulmasında aktif görev alacak.

Prof. Dr. İsmail Yıldız Kimdir?

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2004 yılında mezun olan Prof. Dr. İsmail Yıldız, 2004-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa Tıp) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında Doçent ve 2022 yılında Profesör unvanı alan İsmail Yıldız, iyi derecede İngilizce bilmekte ve özellikle Çocuklarda nadir hastalıklar polikliniği, aşılar ve enfeksiyon hastalıkları alanlarında çalışmaları mevcut olup, evli ve 3 çocuğu vardır. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış 70’in üzerinde makalesi, 20’den fazla kitap editörlüğü ve kitaplarda bölüm yazarlıkları ve çalışmalarına çok sayıda bilimsel atıfları mevcuttur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.