Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termal'de Turizm Atağı

Yıllardır turizmde hak ettiği yeri alamayan Termal, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi ilan edilmesiyle birlikte kalkınma çalışmalarına hız verdi. Alınan bu kararla birlikte

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yıllardır turizmde hak ettiği yeri alamayan Termal, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi ilan edilmesiyle birlikte kalkınma çalışmalarına hız verdi.

Alınan bu kararla birlikte ilçelerinin önemli turizm firmalarının gözdesi haline geldiğini kaydeden Belediye Başkanı İsmail Atik, “Uzun yıllardır turizmle geçinen Termal’de, bu zamana kadar Bakanlığımız ile beraber çalışma olmamıştı. Bu kararın alınması için 1.5 yıldır yoğun çaba sarf ettik. Ve nihayet amacımıza ulaştık. İlçemizin termal turizm merkezi ilan edilmesiyle, yatırımcıların gözü Termal’e çevrildi. Son 1 aydır 8 tane önemli firma ilçemize yatırım yapmak için bizimle görüştü. Yabancı yatırımcıların yanı sıra yerli işletmecilerimiz de kendi yenilemeye özen göstermeye başladı” dedi.

Termal’in geleceğinin çok parlak olduğunu vurgulayan Atik, “İddia ediyorum, 2 yıl içinde yatırımların hayata geçmesiyle Termal, tek başına Yalova’ya yetecektir. Çünkü ilçemizde ihtiyaçların giderileceği yerler yok. Buraya gelen turist, ihtiyaçlarını karşılamak için ister istemez Yalova’ya gidip alışveriş yapacaktır. Gerek vergilerimiz ve gerekse dolaylı katkıyla Termal, sadece kendini değil Yalova’yı da kalkındıracaktır” ifadelerini kullandı. Termal olarak fakülte konusunda Yalova’ya destek verebileceklerinin de altını çizen Atik, “2001 yılında Uludağ Üniversitesi’ne Termal’de 39 bin m2 arsa tahsis ettik. Ancak bina yapımı kolay olmadığı için bu zamana kadar burası değerlendirilemedi. Şimdi ise, ilçemize yatırım yapmak için gelecek büyük firmalara bu binayı yaptırma şansımız doğru. Belediye olarak bu konunun takipçiyiz. Amacımız, yatırımcılara bu arsa üzerinde gerekli binayı yaptırarak Yalova’ya meslek yüksek okulu ya da fakülte kazandırmaktır” şeklinde konuştu.

Termal’de turizm gelişimi için 4 ana hedef belirledikleri belirten Atik, spor, doğa, sağlık ve inanç turizmine yönelik yapacakları çalışmalarla ilçelerini turizm cazibe merkezi haline getireceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.